Regülatör, Popüler Kripto Para Borsası Hakkında Uyardı

0

Huobi Küresel kripto borsasına “bağlı üzere görünen” şirketin Seyşeller’de faaliyette bulunma müsaadesinin olmadığı ortaya çıktı.

Seyşeller regülatörü, Huobi Küresel Limited’in kendi yetki alanında kayıtlı olmadığını duyurdu. Bilindiği üzere Huobi, kendi ülkesi olan Çin’de meseleler yaşadığı için merkezini Seyşeller’e taşımıştı. Burada faaliyet gösteren şirketin kripto borsası Huobi Küresel ile irtibatlı göründüğü belirtiliyor.

Seyşeller Finansal Hizmetler Otoritesi (FSA) Huobi Küresel Limited’in kendi yetki alanında ticari faaliyet yürütmek için bir lisansa sahip olmadığını duyurdu. Yapılan duyuruya halk için bir ihtar da eşlik etti:

“FSA, yatırımcıları ve halkın üyelerini, üstte belirtilen IBC ve bu cins hizmetleri sunan başka şirketler konusunda dikkatli olmaya şiddetle çağırıyor.”

Seyşeller: Kripto Para Ticaret Merkezi

Seyşeller, dünyadaki en büyük kripto para borsalarına mesken sahipliği yapıyor. BitMEX bunlara en güzel örneklerden. Fakat bilindiği üzere borsa son vakitlerde türel ihtilaflara karıştı. Ekim 2020’de ABD Emtia Vadeli Süreçleri Ticaret Kurulu, BitMEX’i kara para aklamakla ve ABD’de yasadışı olarak faaliyet göstermekle suçladı. The Block ile paylaşılan mahkeme evraklarına nazaran, BitMEX CEO’su Arthur Hayes bu Nisan ayında ABD yetkililerine teslim olabilir.

Seyşeller’de iş yapan bir başka kripto para borsası OKEx. Borsanın asıl işleri Seyşeller’de yürütülür ve Malta merkezli olmasına karşın, Malta yahut İtalyan değilseniz, şirket farklı bir Hizmet Kaideleri kontratı kullanır, bu nedenle satın aldığınız kripto para, Seyşeller’de bulunan Aux Cayes’e aittir.

Ayrıyeten Binance, 2019’da Seyşeller’de Binance Investments’ı kurdu.

Borsa,Para,Seyşeller

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x