Ripple, En Prestijli Sertifikalardan Biri Olan SOC 2’yi Aldı! Bu Ne Anlama Geliyor?

0

Dijital ödeme firması Ripple, alanındaki en itibarlı güvenlik ve kapalılık sertifikalarından birini alıyor.

Şirket, RippleNet Cloud hizmetinin System and Organization Controls 2 (SOC 2) sertifikasını aldığını söylüyor. SOC 2 sertifikası, RippleNet Cloud’un yüksek güvenlik, güvenilirlik ve saklılık standardı taşıdığını gösteriyor.

RippleNet, altyapısının kaç puan alacağını kıymetlendirmek üzere bağımsız bir mali müşavir ile anlaştı. Ripple, bu puanlamanın finans kurumlarının hizmetlerini varlıklarının ve bilgilerinin korunacağına dair tam bir teminat ile benimsemesine müsaade vereceğini vurguluyor.

“Bu sertifika, RippleNet Cloud’u benimsemeyi planlayan finansal kurumların -özellikle de tipik olarak eski yazılım kullanan bankaların- bunu, çağdaş güvenlik ve kapalılık gereksinimlerini karşılama kelam konusu olduğunda, Ripple’ın sertifikalı, onay mührüne sahip olduğu garantisiyle yapabileceği manasına geliyor.”

Bu Ne Manaya Geliyor?

Ripple, 2020 yılının Mayıs ayında RippleNet Cloud’u piyasaya sürmüştü. Hizmet, müşterilerine çağdaş, süratli ve düşük maliyetli bir para transferi sunmayı amaçlıyor.

Başlangıcından bu yana 40 banka, Ripple’in global ödeme ağının bir modülü oldu. Ripple, RippleNet Cloud’daki süreç hacimlerinin 2020 boyunca her hafta iki katına çıktığını ve tüm Ripple süreçlerinin yarısından fazlasının artık Cloud hizmetinden geçtiğini bildirdi.

Ripple’ın bulut tabanlı tahlili, platformların daha verimli hale gelmesine ve maliyet düşürücü tedbirlerin alınması, yerleşimlerin suratının artırılması vb. dahil olmak üzere müşteriler için eserlerinin yeteneklerini genişletmesine imkan tanıyacak.

Ripple, 2021’de SOC 2 sertifikalı olması sayesinde çok daha fazla müşterinin RippleNet Cloud’a katılacağını umuyor.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x