Ripple Kurucu Ortağı Jed McCaleb Yine XRP mi Sattı?

0

Ripple’ın kurucu ortağı Jed McCaleb, tacostand cüzdanından son iki günde yaklaşık 40 milyon XRP özgür bıraktı. Süreçlerle ilgili bilgiler XRPscan’den geldi.

Bu XRP adresi, şirketin Open Coin olarak bilindiği Ripple Labs’ın (2012) birinci kurulduğu günlerde kaydedilmişti. Sadece 2015’te Ripple olarak tekrar isimlendirildi.

McCaleb bu adresi, idare şurası ile tutarsızlıklar yaşaması ve Stellar ve XLM’yi yaratmak üzere şirketten ayrıldığı 2013 yılından beri kullanıyor. McCaleb ayrılırken, Ripple’ın kurucu ortağı ve birinci CTO’su olarak yardımlarından ötürü şirket XRP olarak âlâ bir tazminat ayırdı.

Ripple, McCaleb’a tertipli olarak ödeme yapıyor ve en sonuncusu Whale Alert tarafından 304.635.504 XRP’lik tek bir süreç olarak tespit edilmişti.

9 ve 10 Şubat’ta McCaleb, satılmak üzere yaklaşık 40 milyon XRP gönderdi. Aralık 2020’nin sonlarında paylaşılan datalara nazaran, toplam XRP varlığı ve karı 1.2 milyar doları buldu. McCaleb’ın cüzdanının mevcut bakiyesi ise 499.599.172.60537 XRP.

McCaleb SEC Davasından Korkmuyor

Aralık ayının sonlarında, ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC), Ripple’a ve en yüksek profilli iki yöneticisine karşı dava açtığını duyurdu: CEO Garlinghouse ve kurucu ortağı (ve eski CEO) Chris Larsen.

Dava, XRP’nin bir menkul değer olduğunu ve Ripple’ın kelam konusu üst seviye yöneticiler ile birlikte, 1 milyarın üzerinde XRP sattığını tez ediyor.

Davanın açılmasından kısa bir müddet sonra McCaleb, XRP satışlarını durdurdu ve topluluktan kimileri bunun ortaya çıkan SEC yasal davasından kaynaklandığını sav etti. Lakin Ocak ayında McCaleb, XRP satmaya devam etti.

Xrp,Mccaleb,Dava

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x