Ripple: SEC Davası, XRP Sahiplerinin 15 Milyar Dolar Zarar Etmesine Yol Açtı

0

ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC), geçtiğimiz günlerde Ripple Labs aleyhindeki şikayetinde değişiklik yapmıştı. Ripple ise artık resmi bir cevap vererek, SEC’nin Bitcoin ve Ethereum’u muaf tutarak XRP’yi maksat aldığını öne sürdü.

Ripple’a nazaran XRP, “daha âlâ bir Bitcoin“ olacak halde tasarlandı. Şirket, XRP’nin XRPL’deki denetimin daha dağıtık olması nedeniyle Bitcoin’den daha inançlı olduğunu söylüyor.

Ripple’ın cevabı, XRP sahiplerinin SEC davasından bu yana yaşadığı ziyanı da gözler önüne seriyor. Ripple, SEC’nin bu şikayetinin XRP sahiplerine büyük ziyan verdiğini, XRP’nin bedelini kıymetli ölçüde düşürdüğünü ve çok sayıda kripto para platformun XRP süreçlerini durdurmasına neden olduğunu söyledi. Ripple, SEC’nin “korumak istediği” şahıslara 15 milyar dolardan fazla ziyan verdiğini savundu.

Şirket, bu 100 sayfalık evrakta SEC’yi belirtilen birkaç öğeyi yanlış nitelendirmekle suçladı. Bunlardan biri de, dava sürecinin en başından beri Ripple’ın vurguladığı “XRP satışlarının XRP pazarının kıymetli bir kısmını oluşturduğu” argümanı. Ripple’a nazaran bu satışlar, neredeyse tüm periyotlarda toplam XRP süreç hacminin %0.4’ünden azını oluşturdu.

Ripple’ın avukatı Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şu tabirleri kullandı:

“SEC’nin kendilerinden rehberlik talep eden lakin XRP süreçlerinin federal menkul değer maddelerine kıyı olabileceği hakkında bilgilendirme yapmadığı büyük XRP piyasa iştirakçileri ile yaptığı toplantılar hakkında daha fazla bilgi edinmeyi dört gözle bekliyoruz.”

Ripple (XRP), yayın saati itibariyle 0.4578 dolar düzeyinden süreç görüyor.

Xrp,Sec

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x