Ripple, SEC Soruşturması Sırasında 303.000 Sayfa Belge Paylaştığını Söyledi

0

Ripple, SEC’in XRP ile ilgili “piyasa karmaşasına” katkıda bulunduğuna dair ispat arıyor.

Yargıç Sarah Netburn’e yazdığı bir mektupta Ripple avukatları, Bitcoin ve Ethereum ile ilgili dokümanların, ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) argümanlarına karşı, nitekim de davayla ilgili olduğunu yazıyor.

Soruşturma sırasında, blockchain şirketi 303.000 sayfalık evrak üretti ve şu anda SEC tarafından talep edilen 75.000 belgeyi daha inceliyor. Fakat SEC, Ripple tarafından talep edilen sadece 153 belgeyi sunmayı kabul etti:

“Davalıların taleplerine uyma yükü, bu değere sahip bir davada kritik bir sorun için, bilhassa de SEC tarafından yapılan keşif talepleriyle karşılaştırıldığında, pek sıra dışı değildir.”

Ripple, Dokümanların “Adil Bildirim” Savunmasıyla İlgili Olduğunu Söylüyor

Daha evvel bildirildiği üzere SEC, Bitcoin ve Ethereum evraklarının dava süreciyle alakasız olduğunu savundu ve Telegram ve Kik üzere evvelki yüksek profilli davalardaki mahkeme kararlarına işaret etti.

Tekrar de Ripple, yargıcın SEC’in “öyle olduğunu” kabul edemeyeceği konusunda ısrar ediyor ve ajansın XRP ile ilgili “yaygın pazar karmaşasına” katkıda bulunduğuna dair ispat arıyor:

“Davalılar bunun yerine, direkt yahut bir vekil olarak dahili irtibatı kullanarak XRP’nin piyasada nasıl görüldüğünü yansıtan evraklar arıyor. SEC, kendisinin XRP’nin bir menkul değer olup olmadığına dair düzenleyici rehberlik talepleri için odak noktası olduğunu inkar edemez.”

Şirketin avukatları, SEC’in, bir perakende XRP yatırımcısına rastgele bir belirleme yapılmadığını söylediğinde, davayı açmadan yalnızca iki ay evvel, Ekim 2020’de token’ın güvenlik durumu konusunda fikir birliğine varamadığı argüman ediliyor:

“Buna nazaran, dahili evrakları SEC’in kendisinin bir dijital para ünitesinin ne vakit bir menkul değer olduğu ve ne vakit olmadığı konusunda fikir birliğine varamayacağını ifşa ederse, piyasa iştirakçilerinin kanunun neyi gerektirdiğini bilmek için üstün bir pozisyonda olduğunu tez edemez.”

SEC, bir evvelki yasal mektubunda, halka açık olmayan bir soruşturma sırasında XRP’nin yasal durumu hakkında piyasa iştirakçilerini uyarma yükümlülüğünün olmadığını belirtmişti.

Sec,Belge,Dava,Xrp,Talep

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x