Ripple, Wyoming Eyaletine Kayıt Yaptırdı

0

Edinilen bilgilere nazaran Ripple, bundan sonra Wyoming’de kayıtlı bir işletme olarak hizmet sunacak. Avanti Bank & Trust’ın kurucusu ve CEO’su Caitlin Long tarafından paylaşılan son belgeye nazaran Ripple, Wyoming eyaletinde kayıt yaptırdı. San Francisco merkezli şirket başlangıçta Delaware’de kayıtlıydı.

Caitlin Long, Twitter’da “Daha fazla kripto şirketi, kripto dostu maddelerimiz nedeniyle Wyoming’in Delaware’den daha uygun bir ikametgah olduğunu fark ediyor” dedi. Long, kripto parayla alakalı firmaların, kripto para ünitelerinin mülk ve satış vergisinden muaf olması nedeniyle Wyoming’e taşınmayı düşünmesi gerektiğini söyledi. Bununla birlikte Wyoming’de şirketler kurumsal ya da franchaise vergisine de tabi tutulmuyor.

Ripple, ana ofisi hala San Francisco olarak görünüyor. Bu nedenle genel merkezin kripto dostu eyalete taşınması üzere bir durum şimdilik kelam konusu değil. Bununla birlikte, Ripple kurucu ortağı Chris Larsen ve CEO Brad Garlinghouse, uzun vakittir Amerika Birleşik Devletleri’nde kripto paralar ve blok zinciri konusunda net düzenleyici eksikliklerinden mutlu olmadıklarını lisana getiriyordu.

Long Reaksiyon Topladı

Long, Twitter’daki bu paylaşımı nedeniyle reaksiyon topladı. Bunun sebebi ise Ripple ve SEC ortasında süren dava. Önde gelen bir kripto para savunucusu olan Long’a birçok kişi bu paylaşımla kendi prestijine ziyan verdiğini söyledi.

Ripple, 2020’nin sonlarında ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu tarafından kayıtsız XRP satışları nedeniyle dava edilmişti. Davanın ön duruşması bugün gerçekleşecek.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x