Ripple (XRP) Ani Yükselişinden Sonra Düşüşe Geçti!

0

GameStop ve AMC Şirketlerinin paylarını pump’lamaktan sorumlu bir küme Redditor, blockchain firmasının mahallî token’ı XRP için birebir satın alma çılgınlığını düzenledi. Ripple (XRP) bir anda hem kripto para topluluğunun hem de yatırımcıların ilgi odağı haline geldi.

Son dört günde XRP/USD döviz kuru 0.23 dolardan 0.77 dolara kadar yükseldi. Bu yaklaşık yüzde 230’luk bir ralliye denk geliyor. Kar, XRP’nin piyasa kapitalizasyonunu bir anda 32 milyar dolara çıkardı ve bu da onu en kıymetli dördüncü kripto para ünitesi haline getirdi.

Bugün itibariyle XRP kar alma hissiyatının önderliğinde gerileme yaşıyor. Asya ve Avrupa seansında dolar karşısındaki fiyatı yüzde 20 oranında düştü ve yatırımcıları iki seçenekle karşı karşıya bıraktı: Ya en düşük düzeyden geri satın almak ya da kalan karı garanti altına aldıktan sonra büsbütün çıkmak.

Tanınan altcoin hakkında Twitter’da birçok ihtar bildirisi dönüyor. Analist ve trader’lar bilhassa kripto para bölümüne yeni girenleri pump riskleri karşısında uyarmaya devam ediyor. XRP, yazının yazıldığı sırada 0.43 dolardan süreç görüyordu.

WallStreetBets Riski

Ripple lehine işe yarayan şey güçlü hedge fonlarına kayıp yaşatma misyonunda olan bir Reddit kümesi olan WallStreetBets’in taktiğiydi. Küme, Melvin Capital’i sermayesinin yüzde 53’ünden fazlasının silinmesiyle düşüş durumlarını kapatmaya zorladı.

Küme, daha sonra kripto para kesimine de el atarak evvel Dogecoin (DOGE) sonra XRP fiyatlarını yükseltti. İki kripto para ünitesi de daha sonra önemli gerilemeler yaşadı. Bu nedenle bu tip pump ile trade yapmanın büyük riskler içerdiğinin farkında olmak koşul.

Dogecoin tekrar de hala yükseliş hayallerinden vazgeçmedi. Cumartesi günü 0,02 dolara yakın bir düşük düzeye geldikten sonra, yüzde 100’den fazla üst istikamette ilerleyen DOGE artık tıpkı XRP üzere, trader’lar onu daha yükseğe pompalamayı yahut daha alçaltmayı seçtikleri için konsolide oluyor.

Ripple Davası ve XRP

Bilindiği üzere SEC, Ripple’a dava açtı ve o vakitten beri XRP fiyatı büyük dalgalanmalar yaşıyor. Bu nedenle de risk barındırıyor. XRP/USD, Coinbase ve Binance de dahil olmak üzere ABD’de birçok üst seviye borsa tarafından bir sonraki duyuruya kadar listeden çıkarıldı ve pahasının yarısını kaybetti.

29 Ocak’ta Ripple Labs, düzenleyicinin yetkisinin dışında olduğunu tez ederek SEC şikayetine resmen karşılık verdi, zira ABD Adalet Bakanlığı ve Mali Hataları Uygulama Ağı (FinCEN) XRP’nin bir menkul değer olmadığını zati doğruladı.

Tüm bunlara karşın token’da hala çok satın alım devam ediyor ve teknik bir düzeltme riskine girebilir. Analist Michaël van de Poppe, bir sonraki satın alma fırsatının 0,45 – 0,50 dolar aralığında olduğunu lakin XRP’nin risklerinin daha yüksek kaldığını düşünüyor:

“DOGE ve XRP’de pump kovalamaktan kaçının. Potansiyel riskinizi azaltmak için sağlam düzeyler belirleyin.”

Xrp,Dolar,Kar,Doge

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x