Ripple (XRP) CEO’su Brad Garlinghouse, Davanın Reddini Talep Ettiğini Duyurdu

0

Ripple (XRP) CEO’su Brad Garlinghouse, SEC davasıyla ilgili olarak Twitter üzerinden bir açıklama yaptı. Garlinghouse, SEC’in değiştirilen şikayetine karşı davanın reddini talep ettiğini duyurdu.

Bilindiği üzere SEC ve Ripple ortasındaki birinci duruşma 22 Şubat’ta görülmüş, duruşma sırasında bu davanın reddinin talep edileceği belirtilmişti.

Davanın ret talebi için, 5 sayfalık bir dilekçe hazırlayan Ripple, dilekçede argümanların geçersiz olduğunu öne sürdü. Ek olarak bu metinde Ripple, XRP satışlarının rastgele bir biçimde “menkul değer satışı olarak” değerlendirilemeyeceğini tabir etti. SEC’in savına nazaran Brad Garlinghouse, yasa dışı menkul değer satışı yaparak, milyonlarca dolar kar elde etmişti.

Dilekçede, XRP’nin tıpkı Bitcoin ve Ethereum üzere bir dijital varlık olduğu söz edildi. Ayrıyeten SEC’in değiştirilmiş şikayetinde de yetkisi dışındaki bir alana girdiği kaydedildi.

Sec

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x