Ripple (XRP) CEO’su Garlinghouse Youtube ile Birlikte Çalışacaklarını Duyurdu

0

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse tarafından yapılan açıklamaya nazaran, kripto para dolandırıcılığıyla çabada iki platform işbirliği yapacak.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse tarafından paylaşılan bir açıklamaya nazaran, şirketi YouTube  ile bir muahedeye vardı. Bu nedenle, XRP dolandırıcılık görüntülerini kaldırmadığı için platforma dava açmayacak.

Savaş Yerine Barış

Garlinghouse, şirketinin dünyanın önde gelen görüntü barındırma platformu YouTube ile muahede sağladığını duyurdu. Dolandırıcılar tarafından başlatılan sonsuz “XRP hediyeleri” için onları dava etmeyecek. Tipik olarak, bu eşantiyonlar Ripple Inc. yahut Garlinghouse’un kendisi ismine başlatılır. Dolandırıcılar, tanınan YouTube hesaplarını ele geçirir ve yeni yatırımcıları cezbetmek için onları “Ripple” olarak yine isimlendirir.

Dahası, Ripple ve YouTube bu dolandırıcılıkları önlemek, tespit etmek ve kaldırmak için işbirliği yapacak. CEO Garlinghouse, bunun platformların dijital segmenti değiştirmedeki rollerini anlamalarının bir sonucu olduğunu vurguladı:

“Sosyal platformlar, kripto para dolandırıcılıkları konusunda tahlilin bir modülü olma gereksiniminin farkına varılmasına müsaade vermedeki rollerini kabul etmeye başlıyor.”

Muahedenin kesin ayrıntıları ise kapalı kalacak.

Garlinghouse, makus niyetli faaliyetleri azaltmak ve fonları takip etmek için faydalı olan XRP odaklı araçlardan da bahsetti. Bu XRPlorer takımının XRP Forensics araçlarıdır. XRP Ledger hesaplarındaki kuşkulu etkinliklerle savaşırlar. Bununla birlikte, platformların iştiraki olmadan, bu uygulamaların çok işe yaramadığını da kabul etti.

Dikkatli Olunmalı

Daha evvel ABD’yi kapsadığı üzere, XRP dolandırıcılıkları kripto para piyasasındaki hata faaliyetleri için çok karlı bir taraf olmaya devam ediyor. XRP Forensics analistleri, tek başına bir kampanyanın her 24 saatte bir 60.000 dolardan fazla getiri sağlayabileceğini hesapladı. Bu nedenle bilhassa yeni yatırımcılar çok dikkatli olmalı.

Xrp,Platform

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x