Ripple (XRP), Hakkındaki İddialara Cevap Verirken Farklı Bir Konuda Daha Suçlandı

0

Ripple, Tetragon’un suçlamalarını reddetmeye çalışırken mahkemede “Kelime Oyunları” yapması savıyla suçlanıyor.

Ripple Labs, fintech devi Tetragon Financial Group’un tezlerini reddetmeye çalışırken mahkemede “kelime oyunları” yapmakla suçlanıyor. Law360’ın haberine nazaran, büyük bir Ripple yatırımcısı olan Tetragon Financial Group, Ripple Labs’ı “kelime oyunları” kullanarak şirketin blockchain devine karşı açtığı davada suçlamaları reddetmeye çalışmakla suçluyor.

Tetragon, Ripple’ı hissedarların muahedesini yanlış yorumlamakla suçluyor. Tetragon’un avukatı Holwell Shuster & Goldberg LLP’den Michael S. Shuster, Delaware Şansölye Mahkemesinden Başbakan Yardımcısı Morgan T. Zurn’e Ripple Labs temsilcilerinin mahkemede “kelime oyunları” oynadığını ve hissedarların muahedesinin tabirini uygunsuz bir biçimde kıvırdığını söyledi. Tetragon, 2019’un sonunda 180 milyon dolara yakın bir yatırım yaptığında bu muahedeyi imzalamıştı. Savlara nazaran mutabakatta SEC’in XRP‘yi menkul değer olarak kabul etmesiyle bir arada yürürlüğe girmesi gereken bir unsur var.

Buna nazaran Tetragon da SEC’in Ripple’a suçlamalarının akabinde dava açtı ve bu maddeyi öne sürdü. Ripple ise şimdi ortada resmi bir şey olmadığını tez ederek, suçlamaları reddetti.

Tetragon’un avukatı, Ripple‘ın avukatlarının İngiltere merkezli yatırım devine devasa bir  geri ödemeden kaçınmak için mutabakatın lisanını yanlış yorumlamaya çalıştığını sav ediyor.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x