Ripple (XRP) Müşterisi ACI Gerçek Zamanlı Ödemeler İçin Tayland Merkez Bankasıyla Ortak Oldu

0

Ripple (XRP) müşterisi ACI Worldwide, ITMX’e (Tayland Merkez Bankası’nın kuruluşu) gerçek vakitli ödeme sistemlerini çağdaşlaştırmak için yardım ediyor.

Business Wire’da yayınlanmış habere nazaran, RippleNet üyesi ACI Worldwide, ITMX (Tayland Bankalar Ortası Süreç İdaresi ve Değişim Otoritesi) ile ülkedeki bankalar için gerçek vakitli ödeme sistemlerinin çağdaşlaştırılması üzerine çalışıyor. ITMX, Tayland Merkez Bankası (BOT) tarafından yönetilen devlet kurumu olarak biliniyor.

ITMX ACI’ın Ödeme Sistemini Entegre Ediyor

Ripple’ın müşterisi olan ACI Worldwide, dünya genelinde gerçek vakitli dijital süreçler için yazılım ve tahliller geliştiren bir firmadır.

Bugünkü habere nazaran ACI Worldwide, ITMX ile Tayland’daki bankaların ödeme sistemlerinin büyümesini ve gelişmesini sağlamak için RippleNet’in ödemeler için oluşturulan tahlili entegre ediyor. ACI Yüksek Kıymet ve Düşük Bedel Gerçek Vakitli Ödeme Sistemi olarak isimlendirilen yazılım, ISO 20022 uyumluluğunu sağlamayı ve işletmeler ortası (B2B) ödemeleri geliştirmeyi hedefliyor.

ITMX ise mahallî Merkez Bankası ve Tayland’ın en büyük ticari bankaları tarafından yönetilen bir kurumdur. Bu heyet, Tayland’daki banka hesapları, kartları ve başka dijital ödeme sistemleri için altyapı oluşturma ve geliştirilmesinden sorumlu devlet kurumdur.

ACI’ın ödeme tahlili Tayland’daki ITMX üyesi olan 30’dan fazla bankaya entegre edilmiş durumda.

ITMX Ödeme Sistemlerinin Ölçeği

2020 yılında, ITMX’in ödeme hacmi yüz milyon ödeme transferiyle bir arada 143 milyar dolara ulaştı. Sonuç olarak bu, ülkedeki süreç hacminin %60’ı ve toplam bedelin %8’ini oluşturuyor.

Tayland’daki kurumsal ödemeler (menkul değerler, maaş bordroları, vergi iadeleri ve öteki ödemeler) için oluşturulan altyapı, Tayland hükumetinin toplumsal güvenlik ödemelerini içeriyor (vatandaşlar için oluşturulmuş toplumsal güvenlik fonu, çiftçi ödemeleri ve pandemi sonrası dayanak paketlerini ve öbür ödemeler).

ACI Worlwide’ın, Tayland’daki ödeme sistemlerinin geliştirilmesi için RippleNet’in altyapısını kullanması hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorum kısmında paylaşabilirsiniz

Ödeme,Tayland,Banka,Acı

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x