Ripple (XRP) Ortağı MoneyGram’ın Başı Dertten Kurtulmuyor! Dava Açıldı

0

MoneyGram, hissedarları Ripple ve XRP ile paydaşlığı hakkındaki aldatıcı tabirler kullandığı nedeniyle büyük bir hukuk firması tarafından dava edildi.

Üst seviye hukuk ofislerinden Rosen Hukuk Bürosu’nun hukuk grubu, Ripple ile paydaşlığı ve şirketin ODL ve XRP kullanımı hakkındaki aldatıcı beyanları nedeniyle ödeme devine karşı bir dava açtı.

Yatırımcılarını Yanılttığı Tezi

Ödeme devi MoneyGram’ın yatırımcılarını Ripple ve XRP konusunda yanılttığı tez ediliyor. Basın açıklamasında, şirketin hissedarları ismine MoneyGram aleyhine dava açtığı ve küme davasının devam ettiği periyotta rastgele bir pay satın alırlarsa tazminat alabilecekleri belirtiliyor.

Davayı açmanın nedeni ise MoneyGram’ın Ripple‘ın On-Demand Liquidity (ODL) eserini ve Ripple’ın XRP token’ını global para transferi yapmak için kullanmasını sağlayan aldatıcı sözleriydi. Avukatlar ayrıyeten MoneyGram’ın yatırımcılarına XRP‘nin kayıtsız bir menkul değer olduğunu (SEC tezlerine göre) açıklamadığını, aksi takdirde Ripple’den aldığı fondaki aslan hissesini kaybedeceğini belirtti.

MoneyGram’ın geçtiğimiz günlerde de Ripple ile iştirakini askıya almasından dolayı maddi zorluk yaşadığı sav edilmişti.

Moneygram,Xrp,Dava

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x