Ripple (XRP) ve SEC Davasında Neler Yaşanabilir, Dava 2023’e Kadar Uzar mı?

0

ABD’li avukat Jeremy Hogan, SEC ile Ripple muahedesinin muhtemel senaryolarından bahsetti. Ona nazaran rastgele bir muahedeye varılmazsa, dava 2023’e kadar bile uzayabilir.

ABD’deki Hogan&Hogan hukuk ofisi avukatı Jeremy Hogan, 22 Şubat’ta gerçekleşmesi planlanan ön duruşmayla ilgili bir Youtube görüntüsünde SEC ile Ripple davasını ele aldı. Hogan, avukatlık tecrübesine dayanarak görüntüsünde tüm süreçlerin ne kadar süreceğini açıkladı. Öncelikle, Ripple ve SEC’in gönderilen dokümanlar hakkında soru sorabileceği gerçek bir tarih olan “keşif süreci”nin ehemmiyetini vurguladı. Bu etapta taraflar birbirinden karşılıklı olarak bilgi ve doküman talep edebilecek.

Hogan, SEC’in daha sonra Ripple’dan kripto paralarının detaylarını isteyeceğini açıkladı. Bu basamak sekiz ila dokuz ay içinde tamamlanacak ve her iki tarafın avukatları mutabakatın sonucuna karar verecek. Her avukat sunulan dokümanları inceleyecek ve davayı kazanma mümkünlüğünü belirleyecektir. Bir sonuca varılırsa, her iki taraf da bir muahedeye varabilir. Tezlere nazaran Ripple bahtını düşük görürse bu muahedeyi kabul edebilir.

2023’e Kadar Uzayabilir

Hogan’a nazaran ikinci seçenek ise keşif kademesinde gerçekleşebilir. Burada her iki taraf da uzlaşma sağlayabilir. Üçüncü senaryo ise tahlile ulaşılmaması ihtimali üzerine. Şayet tahlile ulaşılamazsa, hadise Ekim 2021’e kadar sürebilir. “Pozitif hareket” için bir son tarih belirlenir. Lakin, 2021’in sonlarına gerçek özet bir karara varılabilir.

Son basamakta, tüm taraflar ortasında bir muahedeye varılmazsa ve kaybeden taraf diğer bir görüşme talep ederse Ripple davası 2023’e kadar uzatılabilir.

Taraf,Avukat

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x