Ripple (XRP), Yeni Doğrulayıcı ile Merkeziyetsizliğini Arttırıyor

0

Yeni bir doğrulayıcı, XRP’nin daha merkeziyetsiz hale gelmesini sağlıyor.

ABD merkezli blockchain şirketi PAC Küresel, XRP Ledger’deki süreçleri doğrulamak için artık kendi düğümünü çalıştırdığını duyurdu. Hareket, San Francisco merkezli blockchain şirketi Ripple ile kontaklı yedinci en büyük kripto para ünitesinin ademi merkeziyetçilik düzeyini artırdı.

Bir düğüm, bir ağın korunmasına yardımcı olan bir bilgi süreç aygıtı olarak tanımlanabilir. XRP Ledger, ağdaki süreçleri işlemek için emniyetli doğrulayıcılardan oluşan eşsiz bir düğüm listesi (UNL) tarafından çalıştırılır, böylelikle çift harcamaları önler.

Şu anda, 150’den fazla doğrulayıcı defteri tutuyor. Ripple artık birçoklarını yönetmese de, blockchain şirketi hala kendi önerilen UNL’sini yayınlıyor, bu da ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi tarafından yapılan şikayette belirtilen bir gerçek.

Üniversiteler, kar gayesi gütmeyen kuruluşlar ve bankalar kendi düğümlerini yönetebilirler. Fakat sorun şu ki, aslanın mevcut doğrulayıcılar içindeki hissesi hala Ripple tarafından finansal olarak teşvik ediliyor. Bunun, makus niyetli oyuncuların, süreçleri sansürlemek için işbirliği yapmasını engellemesi gerekiyor.

Örneğin, 2019’un sonlarında süreçleri doğrulamaya başlayan Tokyo Üniversitesi, Ripple’dan milyonlarca fon alan Üniversite Blok Zinciri Araştırma Girişimi’nin (UBRI) bir kesimi. Mevcut UNL, Coil, Bitso, Bithomp ve Ripple ekosistemindeki öbür güzel bilinen isimleri içerir, bu da gereğince çeşitli olmadığı manasına gelir.

PAC Global’in kendisi, Ripple tarafından finanse edilen blockchain projesi Flare Networks’ün ortağıdır. Ripple gittiğinde tüm bu varlıkların düğümlerini çalıştırmaya devam edip etmeyeceği sorusu kalır.

Süreç,Düğüm

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x