Ripple (XRP) Yöneticilerinden SEC Davası ile İlgili Yeni Talep

0

Bloomberg’in haberine nazaran Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve kurucu ortak Chris Larsen, ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) ferdî finansman bilgilerine erişimini engellemeye çalışıyor.

Ripple‘ın kurucu ortağı Chris Larsen ve CEO’su Bradley Garlinghouse, federal yargıçtan sekiz yıllık bilgi istenen ve altı bankaya gönderilen mahkeme celplerini engellemesini istedi ve talebin “tamamen uygunsuz bir erişim” olduğunu söyledi.

Bu haftanın başlarında SEC, iki yüksek profilli yöneticinin sekiz yıllık banka kayıtlarını incelemek için altı bankacılık kurumuna celp gönderdi. ABD New York Güney Bölgesi Bölge Mahkemesinden Yargıç Analisa Torres’e yazılan bir mektupta, Ripple yöneticilerinin avukatları iki yöneticinin market alışverişleri üzere şahsî mali kayıtlarının davayla ilgisi olmadığını sav ederek SEC’i çok erişim talebiyle suçladı.

SEC, neden bu bilgileri istediği konusunda dengeli bir açıklama sunmadı.

SEC, İtirazlara Karşı Çıkıyor

Ripple aleyhine açılan SEC davasında sanık olarak gösterilen Garlinghouse ve Larsen, kayıtsız XRP satışı yapmakla suçlanıyor. Daha evvel bildirildiği üzere, hem Garlinghouse hem de Larsen, SEC davasını reddetmek için bir dilekçe verme niyetlerini belirtmek maksadıyla hakime farklı mektuplar gönderdi.

SEC, 10 Mart’ta sanıklara cevap verdi ve her ikisinin de XRP‘nin menkul değer gibisi özelliklere sahip olduğu konusunda tekraren uyardığını tez etti. Aslında, Larsen, 2012’de bu çeşit yasal notlar aldı:

“2012 yılında, iki yasal not, Larsen’i XRP’nin muhakkak şartlar altında teklif edilip satılması durumunda bir menkul değer olarak kabul edilebileceği konusunda uyardı ve XRP’nin bir menkul değer olup olmadığı konusunda ek netlik istemek için SEC ile irtibata geçmesini tavsiye etti.”

Yeniden de yöneticiler, kıymetli risklere karşın son derece karlı XRP satışlarına devam ettiler. Ayrıyeten SEC, şikayetinin hem Larsen hem de Garlinghouse’un yurt içi süreçlerde yer aldığını “yeterince tez ettiğini” söylüyor.

Xrp,Sec,Sec

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x