Ripple’dan SEC Hakkında Önemli İfadeler: Piyasalarda Hasara Yol Açtı, XRP’nin Değerini Yok Etti

0

Ripple, şirketin XRP’yi kayıtsız bir menkul değer olarak yasa dışı bir formda sattığını tez eden ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) kripto para piyasalarında “hasara yol açtığını” söyledi.

2020 piyasalarının dördüncü çeyreği raporunda Ripple, birçok ABD platformunda XRP ticaretinin duraklatılmasının, düzenleyici kurum tarafından tetiklenen bir kripto para probleminin kıymetli bir modülü olduğunu belirtiyor.

“SEC’in tezleri borsalar, piyasa yapıcılar ve trader’lar için gereksiz yere suları bulandırdı. Bilhassa Amerika Birleşik Devletleri’ndeki birtakım piyasa iştirakçilerinin bu biçimde reaksiyon vermesi hayal kırıklığı yaratıyor ve yıkıcı. Ripple, XRP’ye karşı bir cins kısıtlayıcı aksiyon ilan eden 33 piyasa katılımcısını belirledi. Bununla birlikte, birçok, Coinbase de dahil olmak üzere, sadece ticaret hizmetlerini askıya aldı. Büsbütün çıkarma yapmadı.”

Ripple, SEC davasının XRP’nin toplam hacminin %12’sini etkilediğini ve “XRP kıymetinin yok edilmesinden” sorumlu olduğunu açıkladı:

“Ripple, Amerika Birleşik Devletleri’nde her vakit tehlikeli bir düzenleme netliği eksikliği olduğunu söylemiştir. Piyasa iştirakçilerinin, kripto para yenilikçiliğini ve gelişimini engelleyen net yol kuralları yoktur. SEC davasından sonra, kripto piyasaları kimi artçı şoklar yaşadı ve hacimler üzerinde olumsuz bir tesir yaşadı. Ripple, geçen çeyrekte günde yaklaşık 200 milyon dolarlık XRP hacminin etkilendiğini iddia ediyor.”

ABD düzenleyici aksiyonu hasara ve ABD piyasa iştirakçilerinin devasa bir global kripto para piyasasından çekilmesine neden olurken, XRP hacimlerinin %90’ına yakın bir kısmı bozulmadan kaldı ve birçok piyasa iştirakçisi ABD dışındaki XRP ile ilgili işlerle ilgilendi.

Xrp,Abd

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x