SEC Eski Yetkilisi: Ripple’ın (XRP) Davayı Kazanma İhtimali Yüksek

0

Eski ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC) yöneticisi Joseph Hall, Ripple’ın SEC davasını kazanma ihtimalinin yüksek olduğunu düşünüyor.

Hukuk firması Davis Polk’ün ortağı Hall, Thinking Crypto ile yaptığı yeni bir röportajda SEC davasını “oldukça şaşırtıcı” bulduğunu söylüyor. Davayı inceleyen bir yargıcın, davanın “muhtemel bir yatırımcıya ziyan vermiş üzere görünmediği” gerçeğinden etkileneceğini savunuyor:

“Jüri şunu söyleyebilir: ‘Eğer XRP bir sıkıntıysa, 2012’den beri XRP’yi biliyorsunuzdur. Neden artık? Burada neler oluyor? ‘Bu yüzden, SEC’in XRP davasına yeterli bir tercih olmayan gerçekçi bir duruşla başladığını düşünüyorum. Bu yüzden SEC’in bunu kaybetme ihtimali yüksek görünüyor.”

Hall, SEC’in Ripple aleyhindeki davasının kripto para dalındaki genel netlik gereksinimini vurguladığını tez eden bir görüşle manşetlere çıkmıştı. Avukat, 2003-2005 yılları ortasında SEC’te siyaset yönetme misyonunda yer aldı.

Hall ayrıyeten ​​Ripple hadisesinin SEC’in gelecekte kripto para sanayisinin düzenleme yeteneğini tehdit edebileceğini de belirtti:

“Açıkçası, bölge mahkemesinde kaybederlerse ve çözmezlerse, mutlaka itiraz edeceklerdir. Sonunda, tüm kripto para kesiminin her yerinde rastgele bir yetkiyi kullanmalarını çok zorlaştıran bir karar alabilirler. Ve bunun yeterli bir şey olacağını düşünmüyorum.

Daha evvel de söylediğim üzere, ABD federal menkul değerler maddelerinin muhafaza sağlamak için tasarlandığı, burada mantıklı olabilecek kimi çıkarlar olduğunu düşünüyorum. Bu bölümde ne tıp ihtiyaçlar getirdiğiniz konusunda çok dikkatli olmalısınız.”

Sec

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x