SEC Komisyon Üyesi, DeFi Projelerini SEC ile Konuşmaya Teşvik Ediyor

0

Kripto para topluluğu içerisinde “Crypto Mom” olarak tanınan SEC kurul üyesi Hester Peirce, DeFi projelerini SEC ile konuşmak için teşvik etti.

Forbes’e konuşan Peirce, ekosistemin çok geniş olmasından dolayı, DeFi projeleri için belli bir kural koymanın son derece sıkıntı olduğunu lisana getirdi. Bu nedenle projelere de SEC ile görüşmek için tavsiyelerde bulundu.

“Özellikle DeFi ortamında bu çok güç zira çeşitlilik çok fazla. Bu nedenle kişisel projelerin gelip SEC ile konuşmasını teşvik ediyorum. Zira sahiden şartlara bir göz atılması gerekiyor.”

Peirce, SEC’in muhakkak projelerde yer alan tokenların, menkul değer olarak kabul edilip edilmeyeceği konusunda daha fazla netlik sağlanması gerektiğini de ekliyor.

ETF Konusu

Peirce yaptığı röportajda, SEC’in bir Bitcoin (BTC) ETF’sini onaylamak için hayli geç kaldığını da belirtti:

“Bana nazaran bunlardan bir adedini onaylamak için son derece geç kaldık.”

Peirce, kripto meraklısı Garry Gensler’den çeşitli beklentiler olduğunu söyledi ve bahis hakkında yorum yaptı:

“Gensler’in çok ağır bir gündemi olacak. Bunların bir birçoklarının da kripto para ile hiçbir ilgisi olmayacak. Bu nedenle beklentileri güzel yönetmek gerekiyor.”

Sec

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x