SEC Komisyon Üyesinden Uyarı: Bazı NFT Satışları Yasadışı Olabilir

0

SEC komite üyesi Hester Peirce, birtakım NFT’lerin kayıtsız menkul değer olabileceği konusunda kripto topluluğunu uyardı.

Kripto para ünitesi kesimi içerisinde “Crypto Mom” ismiyle tanınan Hester Peirce, dün yatırımcılara birtakım NFT’lerin muhakkak şartlar altında kayıtsız menkul değer olarak kabul edilebileceği konusunda ihtarlarda bulundu.

“Bir NFT’nin tüm kavramının değiştirilemez olması gerekiyor. Bu nedenle diğer hiçbir şeye benzememesi gerekiyor. Bence genel olarak bir menkul değer olma ihtimali düşük olsa da, beşerler NFT konusunda son derece yaratıcılar. Kimi insanların neye para ödeyeceği pek muhakkak olmuyor. Bu yüzden, yaratıcılık hususu göz önüne alındığında, dikkatli olunması gerektiğini düşünüyorum.”

NFT’lere son vakitlerde hayli yüksek ölçülerde para ödeniyor. Tek bir NFT’ye 69 milyon dolarlık bir para ödendiğine şahit olduk.

Ayrıyeten NFT’ler yatırımcılar için de çeşitli sıkıntılara neden oldular. Ethereum (ETH) ağının güç tüketimi ile ilgili etik tasaların yanı sıra, potansiyel olarak telif meseleleri da gündeme geldi. Kimileri NFT’leri kara para aklama için âlâ bir araç olabileceğini öne sürdü.

Nft,Para

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x