SEC, Ripple’ın Ethereum ve Bitcoin Belgeleri Talebinin Reddini İstedi

0

SEC, Bitcoin ve Ethereum evraklarının Ripple’ın durumuyla ilgili olmadığını sav ederek, talebin reddini istedi.

ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC), yargıçtan Ripple tarafından talep edilen Bitcoin ve Ethereum dokümanlarının reddini istedi. Yakın vakitte kaleme alınan bir evrakta, SEC kıdemli yargılama danışmanı olan Dugan Bliss, Yargıç Sarah Netburn’den Bitcoin ve Ethereum ile ilgili dokümanların mahkemeye sunulmamasını istedi. SEC, bu türlü Ripple’ın bu talebinin “orantısız” ve “abartılı” olduğunu açıkladı.

SEC, XRP ile İlgili Dokümanları Sunmayı Kabul Etti

SEC, Ripple ve XRP hakkındaki e-posta bağlantılarını, “herhangi bir sav yahut savunmayla” ilgili olmasalar bile token’dan bahsedenleri dokümanlarla açıklamayı kabul ettiğini söylemişti. Fakat bu, Ripple ile bir uzlaşmaya varmak için kâfi değildi ve blockchain şirketi daha sonra üstte belirtilen Ethereum ve Bitcoin’le ilgili talebi dosyalamak için harekete geçti.

Ripple avukatları, mahkemeyi XRP’nin Bitcoin ve Ethereum’dan farklı olmadığına ısrarla ikna etmeye çalışsa da SEC, davalıların kendi sözlerinin menkul değerler maddeleri kelam konusu olduğunda bu dijital varlıkların farklı olduğunu açıkça gösterdiğini savunuyor.

SEC, hususla ilgili şu tabirleri kullandı:

“Daha evvel de açıklandığı üzere, kelam konusu davalıların talepleri bahis dışıdır ve bu nedenle temelde uygunsuzdur. Ek olarak, istekler son derece orantısız, çok geniş ve çok derecede külfetli zira yalnızca ilgisiz keşif talep etmekle kalmıyor, birebir vakitte değerli bir ayrıcalık incelemesi gerektiren dahili evraklar de dahil olmak üzere epeyce külfetli bir keşif talep ediyorlar.”

Evraklar,Sec,Ethereum

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x