SEC ve Ripple Davasının Sonucu, XRP’yi Nasıl Etkileyebilir?

0

Ripple (XRP), SEC davasının akabinde epey kuvvetli günler geçirmiş ve birçok başka yerden darbeye maruz kalmıştı. Ripple’ın mahallî tokenı olan XRP büyük bir paha kaybı yaşamış ve birçok borsa tarafından delist sürecine maruz kalmıştı. Ripple ortaklarından kimileri da iştiraklere son vermiş, böylece şirketin kan kaybı sürmüştü. Lakin şimdilerde kripto para ünitesinin kıymeti toparlanmış görünüyor. Bu sebeple topluluk üyeleri de muhtemel bir olumsuz kararın XRP’yi nasıl etkileyebileceğini konuşmayı sürdürüyorlar.

Ünlü avukat Jeremy Hogan, bu davanın muhtemel sonucuyla ilgili konuştu. Hogan çıkabilecek olumsuz bir kararın Ripple için bir vefat darbesi niteliğinde olmayacağını ve XRP’nin katiyetle fonksiyonsuz bir tokena dönüşmeyeceğini savundu. Hogan daha evvelki Kik Interactive davasından örnek verdi. Kik Interactive, SEC’in kurallarına uymamakla suçlanmış ve platformun mahallî tokenının yalnızca akredite yatırımcılara satılabileceğine karar verilmişti. Hogan’a nazaran Ripple için de benzeri bir karar alınırsa bu şirketin sonu manasına gelmeyecek.

“En makûs senaryo bile o kadar müthiş görünmüyor. “

Hogan, Gensler’in SEC Lideri olmasıyla birlikte, en mümkün senaryonun ortak bir tahlil olacağı kanaatinde.

Hogan

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x