SEC’in XRP Topluluğunun Müdahale Talebini Engelleme Girişimi Mahkeme Tarafından Reddedildi

0

SEC’in XRP topluluğunun SEC – Ripple davasına müdahale etmesini engelleme teşebbüsü mahkeme tarafından reddedildi. Topluluk artık müdahale talebi gönderebilir.

New York’taki ABD bölge mahkemesi, SEC tarafından blockchain devi Ripple Labs ve iki yöneticisine karşı başlatılan yasal savaşa müdahale etmek için bir talepte bulunmak isteyen (XRP topluluğu ismine hareket eden) John E. Deaton’a yeşil ışık yaktı. Talebin 19 Nisan’a kadar sunulması gerekiyor. Davacı SEC’in bir yanıt dokümanı olması durumunda, bunların emre nazaran 3 Mayıs’a kadar dosyalanması gerekiyor. Mahkemenin resmi yanıtı 17 Mayıs’ta açıklaması bekleniyor.

Daha evvel yargıç Analisa Torres’in, XRP topluluğunun SEC ile Ripple ortasındaki yasal gayrete müdahale etmek için bir talepte bulunma talebini reddettiği bildirilmişti. SEC, şirketin kuruluşundan bu yana düzenlenmemiş menkul değerler (Ripple’a bağlı XRP belirtecine atıfta bulunarak) satmakla suçlayarak 21 Aralık’ta Ripple aleyhine dava açtı.

Ripple Labs, kurucu ortağı ve eski CEO’su Chris Larsen ve şu anki lider Brad Garlinghouse hakkında yasal şikayetler yapıldı.

Sec

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x