Siacoin (SC) Nedir: Siacoin Ne İşe Yarar?

0

Bugün sizlere Siacoin (SC) nedir, Siacoin ne işe fayda, Siacoin projesi neden çıktı, Siacoin nasıl yüklenir, Siacoin nasıl alınır, Siacoin projesi, Sia tabanlı uygulamalar, Siacoin madenciliği, ve Siacoin’in özelliklerinden bahsedeceğiz.

Siacoin (SC) Nedir?

Siacoin, merkeziyetsiz bulut depolama platformu olan Sia projesinin para ünitesidir. Sia projesinin gayesi, blockchain teknolojisini kullanarak bilgi depolama piyasasını daha aktif ve daha karşılanabilir hâle getirmeyi hedefliyor.

Siacoin (SC) Projesi Neden Çıktı?

Siacoin projesi, bulut depolama hizmetleri sunan firmalardaki potansiyel güvenlik açıkları, depolama meseleleri ve yüksek maliyetlerden ötürü piyasaya sürüldü. Bilhassa depolama maliyetleri ve güvenlik sıkıntıları göz önünde bulundurulduğu vakit memleketler arası mecrada ilgi odağı oldu.

Siacoin’in (SC) Özellikleri Nelerdir?

Büsbütün Kapalı

Klâsik bulut tabanlı hizmet sağlayıcılarının tersine Siacoin, tüm ağ boyunca datalarınızı şifreler ve dağıtır. Böylelikle bilgilerinizin denetimi, firmalar ve üçüncü partilerden sizin elinize geçmiş olur. Ayrıyeten, elinizdeki tüm özel anahtarların denetimi sizde olduğu için rastgele bir üçüncü parti bilgilerinize sizin müsaadeniz olmadan erişemez.

Çok Daha Ucuz

Sia platformu, bildiğimiz bulut depolama platformlarıyla karşılaştırıldığı vakit %90 daha ucuzdur. Örnek verecek olursak, Amazon S3’te 1TB’lık bilgi depolama aylık 23 dolarken, birebir boyuttaki datayı Sia’da aylık 1-2 dolar ortasında depolayabilirsiniz. Bilhassa klâsik bulut tabanlı hizmetlerin çökme ve güvenlik açıklarıyla karşılaştırıldığı vakit Sia’nın faal ve inançlı depolama hizmetleri, merkezi olmayan bilgi depolama projelerinde birçok kişinin kullanmasına imkan sağlıyor.

Yedekleme

Klâsik bulut depolama hizmetleriyle karşılaştırıldığında, Sia platformu bilgilerinizi yedekler ve dünyanın farklı depolama noktalarına bilgilerinizi yollar. Böylelikle tek noktadan sistem çökmez ve çalışma vaktiniz kayda bedel ölçüde artar.

Açık Kaynaklı

Genelde bulut tabanlı depolama hizmeti sunan firmalar kendi kodlarını kimseye açıklamaz. Fakat Siacoin’in yazılımı, başka blockchain projelerinde olduğu üzere açık kaynaklı platformlarda tüm beşerler görebilir. Bu sayede birçok yazılımcı, topluluğa Sia API üzerinden daha aktif ve daha inovatif tahliller sunabilir.

Blockchain Tabanlı Piyasa Sunması

Sia blockchain platformu kullanarak data depolama piyasasına erişebilirsiniz. Bu piyasada data depolayanlar sizin datalarınızı depolamak için verebilecekleri en düşük fiyatı sunmaya çalışırlar. Siz aylık fiyatlarınızı Siacoin üzerinden ödersiniz. Son olarak, Siacoinler çıkartılabilir ve elinizdeki Siacoinler ile farklı alanlarda süreç yapabilirsiniz.

Siacoin (SC) Nasıl Yüklenir?

Siacoin’in platformu olan Sia, birçok blockchain projesinin tersine internetten kolay kolay yüklenebilir. Hasılı, Sia platformunun internet sitesine girerek çabucak yükle seçeneğine istediğiniz versiyonu bilgisayarınızdaki işletim sistemine nazaran yükleyebilirsiniz. Şayet geliştirici versiyonunu yüklemek isterseniz, evvel Sia UI’ı akabinde ise Sia Daemon’ı yüklemeniz gerekir.

Siacoin’in Platformları Nelerdir?

Sia platformu, medya platformu SiaStream ve Özgür İnternet Vakfı’nın Skynet platformlarını takviyeler. SiaStream, Sia platformunun sahip olduğu medya hizmeti olarak depoladığınız bilgiler karşılığı aylık fiyat alır. Netflix ve Amazon Prime üzere uygulamalarla karşılaştırıldığında bilgileriniz büsbütün sizin denetiminizde olur ve tüm hizmetler sizin için çok daha ucuz olur.

Siacoin (SC) Nasıl Alınır?

Siacoin, isterseniz platformun kendisinden isterseniz de kote olmuş borsalardan aşikâr değişim araçları karşılığı alınabilir. Şayet platformdan almak isterseniz kolay fakat uzun süren doğrulama sürecine tabi tutulursunuz. Şayet borsadan alacaksanız Binance, HitBTC, Kraken ve Huobi Küresel üzere tanınan borsalardan alım satım gerçekleştirebilirsiniz.

Siacoin (SC) Madenciliği Nasıl Yapılır?

Siacoin madenciliği için iki farklı havuz kullanılır. Bunlar Luxor ve SiaMining olarak ayrılır. SiaMining, Siacoin için birinci ve en büyük madencilik havuzu olurken ürettiğiniz tüm Siacoinleri elinizde tutabilirsiniz. Lakin Luxor’da madencilik yapmanız durumunda, kârlarınızın bir kısmı Sia platformunun yazılımcılarına ödül olarak sarfiyat.

Sia Tabanlı Uygulamalar Nelerdir?

Filebase

Filebase, Amazon S3 ile uyumlu olarak art planda Sia platformunu kullanan obje depolama hizmet sağlayıcısıdır.

Storewise

Filebase üzere Amazon S3 ile uyumlu olan platform, art planda Sia platformunu kullanarak belge paylaşma ve obje depolama hizmetleri sunar.

PixelDrain

PixelDrain, Sia platformunu art planda kullanan belge paylaşma sitesidir.

Arzen

Evvelden bahsettiğimiz uygulamalar üzere art planda Sia platformunu kullanan uygulama, bulut tabanlı depolama ve evrak paylaşım sitesi olarak faaliyettedir.

ZeroBit

Sia üzerinden API oluşturarak yazılımcılar için bulut tabanlı depolama hizmeti sağlar.

Siacoin (SC) Ne İşe Fayda?

Siacoin, Sia platformunda data depolamanız karşılığı aylık kira fiyatınızı ödemenize imkan tanır. Ayrıyeten hem madencilik yapıp kar sağlayabilirsiniz hem de borsalarda süreçler sonucu kâr elde etmenize imkan tanır.

Siacoin Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Siacoin’in (SC) avantajları neler?

Merkeziyetsiz bulut depolama alanında başkan projelerden biri olan Siacoin, Amazon, Google üzere hizmet sağlayıcılarına oranla çok daha makul fiyatlar sunuyor. Bununla birlikte bilgilerinizin üçüncü partilerle paylaşılma mümkünlüğü da yok. Bu ve bu üzere nedenlerden dolayı Siacoin klasik bulut sağlayıcılara oranla daha süratli ve sağlam hizmet sunar.

Siacoin (SC) ile ilgili en son gelişmeleri nasıl takip edebilirim?

Kelam konusu kripto paralar olunca günlük haberlerin, yaklaşan aktifliklerin ve sıcak gelişmelerin takibi çok kıymetli. Siacoin (SC) haberleri, sıcak gelişmeleri, yaklaşan aktiflikleri ve çok daha fazlasını Coinkolik.com’dan takip edebilirsiniz.

Yükle,Platformu,Bulut Tabanlı,Bulut Depolama,Depolama,Tüm,Amazon,Aylık

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x