Sıradaki Altcoin Patlaması İçin Bir Kıvılcımın Yeterli Olacağını Söyleyen Popüler Analist 3 Altcoin Açıklıyor

0

Kripto para trader’ı ve analisti Nicholas Merten, bir sonraki altcoin döngüsüne hazırlık maksadıyla 3 merkeziyetsiz finans (DeFi) varlığını satın aldığını açıkladı.

DataDash’in yeni bir kısmında Merten, 404.000 abonesine, altcoin piyasasının bir sonraki ani yükselişinin bir kıvılcıma baktığına inandığını söylüyor:

“[Bitcoin] değerlemede trilyon doların üzerinde bir varlık. Bu, bu likiditenin büyük bir kısmının öbür kripto para ünitelerine akabileceği ve içinde bulunduğumuz mevcut döngünün ikincil evresinin tartışmasında tekrar rol oynayabileceği manasına geliyor… Daha evvel bunu NFT’ler, DeFi, oracle’lar ve altcoin alanda gördünüz. Yalnızca birtakım büyük hacimli aktörlerin patlamaya başladığı o katalizör anını bekliyor.”

Yeni bir altcoin dönemi kızışırken, Merten satın aldığı birinci kripto paranın merkeziyetsiz borsa Uniswap (UNI) olduğunu söylüyor:

“Optimism yahut optimistic rollups’lar yoluyla ikinci katman ölçeklendirmeyi gerçekleştirirseniz, burada gaz fiyatlarını neredeyse sıfıra indirebileceksiniz… Şayet burada bu iki özelliğe sahipseniz, bir likidite girdabı oluşturmak için harika bir fırsata sahip olursunuz. Uniswap, kendisini kullanıcıların büyük çoğunluğunun kullanabileceği en son bir borsa haline getiriyor.”

Merten’in listesindeki bir sonraki kripto para, Bitcoin’e âlâ bir kullanım durumu getirmeyi amaçlayan bir proje olan Stacks (STX):

“Stacks platformu, insanların Bitcoin ağının üzerindeki ikincil bir katman üzerinde akıllı kontrat biçimi uygulamalar geliştirmesini sağlayacak… Yalnızca ödemelere odaklanmakla kalmıyor, tıpkı vakitte Ethereum’da gördüğünüz üzere uygulamalar oluşturmak için gerçek bir çerçeve de oluşturuyor. Hasebiyle, Uniswap sağlam bir platform, insanların Bitcoin’i likit bir biçimde ödünç vermelerine ve takas etmelerine ve Bitcoin’i farklı tıptaki programatik fonksiyonlarda gerçek para olarak kullanmalarına imkan tanıyan borç verme platformları ve borç alma platformları oluşturma yeteneği.”

Merten’in radarındaki son altcoin, arzını bir sepet fiat para ünitesine ve volatilite endeksine (VIX) nazaran ayarlayan esnek bir stablecoin olan Benchmark Protocol (MARK):

“Burada yalnızca fiyata bağlı olmak yerine, aslında klasik piyasa oynaklığını ölçen bir piyasa endeksi kullanıyor. Böylelikle finansal piyasalarda dalgalanma devirleri olduğunda, daha istikrarlı likidite sağlayabilmek için deverana daha fazla MARK sürülüyor yahut MARK sahiplerine veriliyor.”

Para

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x