Square Şirketinden Yeni Bir Hamle!

0

Twitter ve Square şirketlerinin CEO’su olan Jack Dorsey’in bir blockchain ve Bitcoin destekçisi olduğu herkesin bildiği bir bahis. Dorsey her fırsatta Bitcoin ve kripto paralar ile ilgili yapmış olduğu olumlu açıklamaları ile tanınıyor.

Jack Dorsey’in şirketi olan Square, bir müzik dinleme platformu olan Tidal’in paylarının büyük bir kısmını satın alacağını duyurdu. Tidal platformunun sahipleri ortasında Jay-Z ve Beyonce üzere kıymetli isimler yer alıyor.

Dorsey, iki şirket ortasındaki muahedeyi Twitter üzerinden duyurdu. Dorsey yaptığı açıklamada, iş birliğinin sonuncu emelinin sanatkarları ve çalışmalarını desteklemek olduğunu kaydetti. Eserlerin satışından daha yeterli bir entegrasyon maksadı ile çalışılıyor.

Yapılan bu mutabakat, birçok yeniliğe hamile olabilir. Örneğin NFT eserler, sanatkarların eserlerinin gerçekliğini doğrulamak ismine kullanılabilir.

Blockchain teknolojisinin Tidal platformunda kullanılması, Tidal’in işine yarayabilir. Platformun Apple Music ve Spotify’ın hayli gerisinde kaldığı düşünüldüğünde, bu teknolojinin ortadaki farkı kapatmak için kullanılması da ihtimaller ortasında yer alıyor. Tidal, Apple Music ve Spotify’a göre sanatkarlara daha fazla gelir, kullanıcılara da daha yeterli bir ses kalitesi vaat etse de yeniden de aradığı popülerliğe şimdi ulaşabilmiş değil.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x