Teori: Satoshi Nakamoto Bitcoin (BTC) Servetine Ulaşılması İçin İpuçları Bıraktı

0

Popülerlik kazanan yeni bir kripto para teorisine nazaran gizemli Bitcoin yaratıcısı Satoshi Nakomoto, milyarlarca kıymetinde olduğu iddia edilen Bitcoin (BTC) servetinin kilidini açmak için bir dizi ipucu bıraktı.

Bitcointalk’ta yayınlanan bir dizi yeni gönderiye nazaran, trader’lar Nakamoto’nun özel anahtarlarının keşfedilmesine yol açabilecek ipuçlarını aramaya başladı. Trader’lar Bitcoin’in birinci günlerinde çıkarılan yüz binlerce BTC’nin kilidini açmanın hayalini kuruyor.

Teori Sergio Demian Lerner’in 2013 yılında yayınlanan, Bitcoin’in anonim kurucusu tarafından çıkarılan bloklarda istatistiksel bir dengesizlik olduğunu gösteren araştırmasına dayanmakta. Lerner, tek tip olmayan dağıtımın, ardında bir ileti bırakmak için Satoshi tarafından emele yönelik bir yaratım olabileceğini kestirim etmişti. Lerner, şunları söylemişti:

“Satoshi, parmak iziyle bir ileti bıraktı. Uzak bir gelecekte fark etmemiz için bir bildiri.”

Bitcointalk trader’ları, Satoshi’nin erken blok ödüllerinin rastgele madencilik oluşturmadığını, bunun yerine onun Bitcoin servetinin özel anahtarları için bir yol haritası oluşturabileceğini savunarak teoriyi daha da ileri götürdüler.

Doğruysa, ipuçları, Satoshi’nin bugünün fiyatıyla 34 milyar dolardan fazla pahaya sahip varsayımı 750.000 BTC’yi içeren cüzdanların kilidini açacaktır.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x