Tesla, Bitcoin’den (BTC) Sonra Yeni Kriptoları Kabul Edebilir

0

Tesla CEO’su Elon Musk’ın açıklamaları ve firmanın web sitesinde yapmış olduğu değişiklikler nedeniyle, Tesla’nın Bitcoin (BTC) haricinde farklı kripto paraları kabul edeceği ihtimali de güçleniyor.

Tesla, geçtiğimiz günlerde Bitcoin ile araç satışına başladıklarını duyurmuştu. Şirket geçtiğimiz ayda da 1.5 milyar dolarlık bir Bitcoin yatırımı gerçekleştirmişti.

Şirket, bugün erken saatlerde Bitcoin siyasetinin sözünü değiştirdi ve daha fazla spekülasyona neden oldu. Birinci tabirde “Bitcoin şu anda kabul ettiğimiz tek dijital varlıktır. Bitcoin Cash ve Bitcoin SV üzere Bitcoin fork eserleri de dahil olmak üzere farklı bir dijital varlık ile bizimle alışveriş yapabilmeniz mümkün değildir.” kelamları yer alıyordu. Bu kısımda artık şu tabirler yer alıyor; “Bitcoin Tesla’nun kabuk ettiği tek kripto para ünitesidir.” ve “İşlemi kabul etmeyeceğiz ve bu sizin için büyük olasılıkla para kaybına neden olacaktır.”

Kimi şahıslar yapılan bu değişikliği Tesla’nın öteki kripto paralar ile ilgilenmediğinin bir teyidi olarak nitelendirirken, birtakım kesitler de Bitcoin Cash ve Bitcoin SV‘nin vurgulanmamasının Tesla’nın öteki kripto para ünitelerine kapılarını büsbütün kapatmadığını düşünüyor.

Tesla,Para

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x