Tesla yatırımı Bitcoin’de rekor getirdi

0

Tesla, Amerikan sermaye piyasaları regülatörüne yaptığı açıklamada, yeni yatırım siyasetleri çerçevesinde 1,5 milyar dolar Bitcoin aldığını bildirdi. Haberden sonra Bitcoin yüzde 14’ten fazla yükselişle rekor kırarak 43 bin 233 dolar düzeyine ulaştı.

Yeni yatırım siyasetlerinin daha fazla esneklik sağlayacağını vurgulayan Tesla’nın Bitcoin’i ödeme aracı olarak kabul etmeye başlaması bekleniyor.

“Partiye geç kaldım”

Musk Clubhouse’da, “Bitcoin’i 8 yıl evvel almalıydım partiye geç kaldım.” demişti. Bitcoin’in düzgün birşey olduğunu ve destekçisi olduğunu belirten Musk, “Dogecoin’in global bir para olması eğlenceli olurdu.” diye eklemişti.

Musk’ın Twitter profil açıklamasına geçen hafta Bitcoin etiketi ve emojisi koymasından sonra kripto para ünitesi yüzde 10 yükselişle 36 bin doların üzerine çıkmıştı.

En büyük kripto para ünitesi olan Bitcoin Londra süreçlerinde anlık olarak yüzde 15 yükseliş kaydetmişti.

Cuma günü erken saatlerdeyse Musk Twitter’da paylaştığı ve bir köpeğin kapağında olduğu “Dogue” mecmuasıyla Dogecoin rallisinin de fitilini ateşlemişti. En başta bir latife olarak yaratılan Dogecoin paylaşım sonrasında yüzde 300 artış gösterdi.

Elon Musk bilançosunu Bitcoin’e taşımayı sormuştu

Elon Musk bir Twitter konuşması esnasında Tesla’nın bilançosunun Bitcoin’e çevrilmesinin mümkün olup olmadığını sormuştu.

Musk ile Twitter’da ortalarında geçen bir konuşmada, MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Musk’a şirketin bilançosunu Bitcoin’e taşıması gerektiğini söylemişti.

“Eğer hissedarlarına 100 milyar dolar pahasında bir güzellik yapmak istiyorsan bilançonu dolardan Bitcoin’e taşımalısın.” diyen Saylor, “S&P 500’deki öbür firmalar da seni takip edecektir ve vakitle bu düzgünlük 1 trilyona dolara kadar çıkabilir.” diye eklemişti.

Musk ise bu kadar büyük bir sürecin mümkün olup olmadığını sormuş, Saylor da bunun mümkün olduğunu ve geçen aylarda 1,3 milyar dolar Bitcoin aldığını ve isterse taktiklerini offline bir biçimde paylaşabileceğini belirtmişti.

 Musk,Dolar,Geç

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x