Tesla’nın Bitcoin (BTC) Ödeme Sistemindeki Hata, BTCPay Tarafından Düzeltildi

0

Tesla’nın Bitcoin (BTC) ödeme sisteminde kusur meydana geldi. Şirket, sorunun giderilmesi için BTCPay grubundan takviye aldı.

BTCPay’in GitHub’daki paylaşımına nazaran, Tesla’nın sunucularında önemli bir yanılgı meydana geldi ve BTCPay bu sorunun giderilmesine yardımcı oldu.

BTCPay’den Tesla’ya Yardım

Bitcoin ağının en güçlü ve en sağlam blok zincirlerinden birisi olduğu kanıtlansa da, makûs niyetli bireyler, üçüncü taraf kaynaklı açıklardan yararlanmayı sürdürüyorlar. Bunun pek çok örneği kelam konusu.

Yaşanan son gelişmede Tesla Motors, sunucudaki kritik yanılgıyı düzeltmek için BTCPay’den yardım istedi. 2017 yılında kurulan Bitcoin ödeme işlemcisi BTCPay, sorunun giderilmesinde yardımcı oldu.

BTCPay’in GitHub’daki gönderisine nazaran kritik güvenlik açığı (CVE-2021-29251) giderildi. Takım, bu kusurdan etkilenen kullanıcılara, riski azaltabilmek ismine yazılımlarını derhal güncellemelerini tavsiye etti. Ek olarak BTCPay, kusur ile ilgili çok daha geniş çaplı bir rapor hazırlayacaklarını da belirtti.

BTCPay, kurulduğu günden bu yana kripto bölümünde tepede yer almak için elinden gelenin en düzgününü yapıyor. Firma Ocak 2020’de, donanım cüzdanı kullanıcılarının işlerini kolaylaştırabilmek için BTCPay Vault’u açıkladı.

Yanılgı

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x