Tesla’nın Bitcoin (BTC) Satın Alımı Hakkında Detaylar

0

Tesla’nın SEC müracaatına nazaran, Tesla’nın Bitcoin (BTC) alımı şirketin nakit konumlarının %15’ini oluşturuyor.

Tesla’nın milyar dolarlık yatırımı hakkında analistler şirketin nakit durumlarının %15’inin kullanıldığını açıkladı.

Tesla, Bitcoin’e 1,5 milyar dolar yatırım yaptıktan sonra kripto para topluluğunda büyük bir heyecana neden oldu. Bitwise Asset Management araştırma analisti David Lawant’a nazaran, şirketin nakit konumlarının %15’ini Bitcoin’e yatırdı.

Son sayılara nazaran, şirketin brüt nakdinin %7,7’sini ve net nakdinin %15,1’ini kullandı. Tesla’nın Bitcoin yatırımı Bitcoin fiyatlarını 44,000 dolara kadar çıkardı.

Aralık 2020’de Elon Musk’ın MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’a Bitcoin hakkındaki sorular sorması, piyasada Tesla’nın Bitcoin atılımı yapacağı spekülasyonlarını doğurdu. Zamanında MicroStrategy CEO’su Tesla’nın Tether‘lerini (USDT) Bitcoin’e dönüştürmesini önermişti.

Saylor, şunları söylemişti:

“Eğer Tesla Bitcoin’e 1 milyar dolar yatırırsa, 12 ay içinde %100 getiri sağlayacak. Şayet 2 milyar dolar yatırırsa, 10 milyar dolar kazanacaklar. Bunu herkes yapabilir. Şayet hedge fonu milyarderiyseniz, 1 milyar doları Bitcoin’e yatırın ve yatırdığınızı söyleyin.”

Tesla’nın

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x