“Tesla’nın Bitcoin kararını öteki şirketler de izleyecek”

0

Galaxy Digital Kripto Para Kurucusu Michael Novogratz, daha fazla şirketin müşterilerine Bitcoin ile ödeme imkânı sağlaması halinde yıl sonunda Bitcoin’in 100 bin dolar olacağını öngördü.

Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin yatırımından sonra kripto paranın kıymeti 48 bin dolar düzeyini aşarak tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaştı. Tesla tıpkı vakitte müşterilerine Bitcoin ile otomobil satın alma imkânı sağlayacaklarını söyledi.

Novogratz Bloomberg’e verdiği röportajda, “Amerika’daki her şirketin tıpkı şeyi yapacağını göreceksiniz.” sözlerini kullandı. Şirketler bilançolarına Bitcoin eklerken Miami de bilançosuna kripto parayı eklemeyi düşünüyor.

Tesla’nın CEO’su Elon Musk’ın bir dahi olduğunu ve insanları dinleyerek yeni kuşağın ilgi alanlarına yöneldiğini belirten Novogratz, “Bitcoin, Tesla, güneş gücü paylarını birbirine bağlayan tek şey Z jenerasyonuna yatırım yapmaları.” diye ekledi.

MicroStrategy Kurucusu Michael Saylor, Fed’in izlediği genişlemeci para siyasetinin kripto paraya yatırım yapmasında rol oynadığını söylemişti.

Ancak Bitcoin’deki volatilite yüzünden riskten kaçınan CFO’ların şirketin hazinesine kripto parayı eklemesi güç gözüküyor.

Novogratz son olarak, “Şu an dünyadaki en güçlü adam en büyük öykülerden birini yazıyor. Öbür CFO ve CEO’lar ise ‘Biz ne yapmalıyız?’ diyor.” tabirlerini kullandı.

 

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x