Tether Davasında Uzlaşmaya Varıldı

0

Kripto para bölümü için değerli sonuçları olan ve yakından bir izlenen bir dava olan Bitfinex ve Tether davasında uzlaşmaya varıldı.

New York Başsavcı ofisi (NYAG), kripto para borsasının bir ödeme işlemcisi tarafından tutulan müşteri ve kurumsal fonlardaki 850 milyon dolarlık ziyanı kapatmaya çalışıp çalışmadığına dair 22 aylık bir soruşturmanın akabinde Bitfinex ile anlaştı.

NYAG ofisi, Nisan 2019’da başlayan soruşturmayı resmen sona erdirerek, muahedeyi Salı günü duyurdu. Muahedenin koşulları uyarınca, Bitfinex ve Tether yanlış bir şey olmadığını kabul edecek, lakin 18.5 milyon dolar ödeyecek ve iki yıl boyunca Tether’in rezervlerini açıklayan üç aylık raporlar sunacak. Daha da değerlisi, bu raporların Tether’in NYAG’a rezervleri hakkında sağladığı bilgilerle eşleşmesi beklenecek. NYAG, mutabakatın bir kesimi olarak rastgele bir suçlama getirmeyecek.

Detaylar geliyor…

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x