Tether Şantaja Uğradığını Açıkladı: 500 Bitcoin (BTC) İstiyorlar

0

Twitter duyurusuna nazaran Tether, 500 Bitcoin‘lik (yazının yazıldığı sırada yaklaşık 22 milyon dolar) şantaja uğradı.

Gönderici, şantaj notunda stablecoin ihraççısı taleplerini yerine getirmezse tüm kripto para ünitesi sanayisine ziyan verebilecek birtakım dokümanları sızdıracağını sav etti. Tether, fidye planını “çaresiz” olarak nitelendirerek, olayın halihazırda kolluk kuvvetlerine bildirildiğini ekleyerek ödemeyi reddetti:

“Bunun epeyce üzücü bir teşebbüs olduğuna inansak da, ciddiye alıyoruz. Düzmece irtibatları ve bununla ilgili fidye talebini kolluk kuvvetlerine bildirdik. Her vakit olduğu üzere, bu şantaj planının araştırılmasında kolluk kuvvetlerini tam olarak destekleyeceğiz.”

E-postalar Geçersiz

Görünüşe nazaran, Tether’in New York Başsavcısı ile yaptığı son mutabakat, stablecoin’i çevreleyen yanlış bilgilere ve apaçık komplo teorilerine son vermek için kâfi olmadı. Bugün erken saatlerde, Tether ve bankacılık ortağı Deltec Bank & Trust ortasında bir dizi doğrulanmamış e-posta toplumsal medyada dolaşmaya başladı.

Tether, internette dolaşan tüm evrakların uydurma olduğunu belirtiyor.

Tether

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x