Tether, Stablecoin’lerinin Tamamen Desteklendiğini Gösteren Bir Rapor Yayınladı

0

Tether, muhasebe firması Moore Cayman tarafından sunulan ve stablecoin’lerinin büsbütün desteklendiğini gösteren bir teminat raporu yayınladı. Rapor 28 Şubat tarihli ve Moore Cayman tarafından Tether’in konsolide varlıklarının tarih itibariyle konsolide yükümlülüklerini içerdiğine dair bir garanti görüşü içeriyor.

The Block’un haberine nazaran spesifik olarak, Tether’in konsolide toplam varlıkları 28 Şubat itibariyle yaklaşık 35,3 milyar dolar ve konsolide toplam yükümlülükleri 35,2 milyar dolar olarak gerçekleşti ve bunun 35,1 milyar doları ihraç edilen stablecoin‘lerle ilgiliydi. Bu, Tether’in rezervlerinin, stablecoin’leri kullanmak için gereken ölçüsü aştığı manasına gelir.

Elbette rapor, Tether’in rezervlerinin nasıl tutulduğunu açıklamıyor, bu Tether eleştirmenlerinin geçmişte lisana getirdiği bir tasa. Tether’in genel danışmanı Stuart Hoegner, The Block’a şunları söyledi:

“Bu görüşün de gösterdiği üzere, tüm Tether token’ları büsbütün Tether‘in rezervleri tarafından destekleniyor.”

Hoegner ayrıyeten The Block’a Tether’in rezervlerini nakit ve nakit benzerlerinde tuttuğunu ve firmanın “bu hususta yıllardır net olduğunu” söyledi. Örneğin USDC de rezervlerini nakit ve nakit benzerlerinde tutuyor.

Londra merkezli muhasebe firması Moore Global’in bir modülü olan Moore Cayman, garanti raporunu Tether’in kendilerine sağladığı bir konsolide rezerv raporuna (CRR) dayanarak hazırladı. Moore Cayman, “Elde ettiğimiz ispatların, garanti görüşümüz için makul bir temel sağlamak için kâfi ve uygun olduğuna inanıyoruz” tabirlerini kullandı.

Rapor,Moore

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x