Tim Draper Destekli Kripto Para Projesi SEC İncelemesinden Sonra Operasyonlarını Durdurdu

0

Risk sermayesi yöneticisi milyader Tim Draper tarafından desteklenen proje, piyasaya sürüldükten 1 sene sonra operasyonlarını durdurdu.

Kullanıcılara aşikâr kripto paralarla stake ettirdikten sonra %6.5 getiri sağlayan DeFi Money Market DAO (DMM), operasyonlarını ansızın durdurdu.

Operasyonları kapatmadan evvel T-Shirt tasarım müsabakası düzenleyen şirket, en yeterli dizayna 1000 DMG tokenı ödemeyi vaat etmişti.

Ani kapatmanın gerisinde regülasyonları gösteren grup, aldıkları kararın ABD Menkul Değerler Kurulu (SEC) tarafından yapılan incelemeler sonucu olduğunu açıkladı.

“Topluluğumuz tarafından sorulara karşılık olarak, projeyle alakalı gelişmeleri sizlere açıklayacağız. 15 Aralık 2020’de SEC DMM’e soruşturma açtı.”

DMM takımına nazaran, SEC soruşturması mTokens ve DMG token’larının satışı ve işletmenin kendi operasyonlarına odaklı olduğunu söylediler.

Şirket şu an kapılarını kapatsa da SEC soruşturması devam ediyor.

DMG sahiplerinin mukadderatı için, DMM grubu kripto paraları geri ödemeyi planlıyor lakin onunla alakalı plan hakkında rastgele bir açıklama yok.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x