Turizm Sektöründe Kripto Para ile Oda Satışları Başladı

0

Kripto paralar günümüzde artık birçok farklı alanda kullanılabiliyor. Gün geçtikçe daha çok ilgi gören kripto paralarla ödeme dahi yapılabiliyor. Bu kapsamda da ülkemizde bir otelde kripto para ile oda satışı başlatıldı.

Delphin Hotels İdare Şurası Lider Vekili Kalp ve Damar Cerrahı Op. Dr. Yıldırım Cömertoğlu, başta Bitcoin (BTC) olmak üzere kripto para ile oda satışını Delfin Otelleri olarak gerçekleştirdiklerini lisana getirdi.

Op. Dr. Yıldırım Cömertoğlu, Turizmdays.com’a yaptığı açıklamada bu vakte kadar kripto paralarla birçok sürecin yapıldığını lakin otel odası alınamadığını belirtti. Cömertoğlu, kripto para ile oda satışına 2019 yılı sonunda başladıklarına dikkat çekerek şu sözleri kullandı:

“Ancak tam başladığımız sırada pandemi olayı ortaya çıktı. Buna karşın az da olsa kripto para ile satış yaptık. Bu yıl kripto para ile satışlar daha da artacaktır.”

Cömertoğlu, kripto paralarla ödeme yapmanın son vakitlerde daha emniyetli hale geldiğini söyledi. Cömertoğlu, şu sözleri kullandı:

“Kripto para havale ile ödeme, atm ile para alımından daha inançlı hale geldi. Bitcoin üzere kripto paraların prestiji arttı. Delphin Otelleri olarak rezervasyonlarda Avro, Dolar, TL üzere paraların yanında kripto para almak istedik. Lakin birinci yaptığımız çalışmalarda ne Türkiye’de ne de dünyada kripto para ile rezervasyon yapan otel bulamadık. Delphin otelleri olarak başta Bitcoin olmak üzere kripto para kurumsal hesabı açmak istedik. Lakin Türkiye’de kurumsal Bitcoin hesabı yoktu. Takiben uzun uğraşlar sonrasında Türkiye’de Paribu‘da kurumsal bir hesap açtırabildik. Pandemi nedeniyle kripto para ile satışlar gereğince olmadı. Lakin bu yıl satışların artacağını düşünüyoruz.”

Kripto Para ile Rezervasyon

Yıldırım Cömertoğlu, kripto para ile ödeme konusunda bilgilendirmede bulundu:

“Otellerimizin rezervasyon sistemine girenler süreçlerini yaptıktan sonra ödeme formunu kendi belirleyebiliyor. Bitcoin üzere kripto para ile ödeme yapmak isteyenler kolaylıkla bu isteklerini yerine getirebiliyorlar. Delphin olarak kripto para ile ödeme yapanlara extra %5 indirim uyguluyoruz. Konuklarımızdan aldığımız Bitcoin’leri Türk Lirasına çeviriyoruz. Delphin otelleri olarak ayrıyeten Türkiye’nin kredi kartı olan Troy kredi kartını da kısa mühlet içerisinde kabul etmeyi planladık. Ulusal kredi kartımız Troy’u da ödeme sistemimize almak istiyoruz.”

Ödeme,Satış,Türk,Para

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x