Türkiye’de Büyük Vurgun: Dijital Para Üreteceğiz Diyerek 328 Kişiyi Dolandırdılar

0

İstanbul merkezli bir çete, 328 kişiyi dijital para üreteceğiz diye kandırarak dolandırdı. 15 vilayette düzenlenen operasyon sonucunda 19 kuşkulu gözaltına alındı.

Dijital para üreterek yüksek kar sağlama vaadiyle para toplayarak bir piramit yapı kuran çete, milyonlarca liralık dolandırıcılık gerçekleştirdi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Siber Kabahatlerle Gayret Şube Müdürlüğü takımları, İstanbul merkezli bir operasyon gerçekleştirerek şüphelileri yakaladı. Takımlar, bir firmanın dijital para üretimi yaparak yüksek çıkar elde etme vaadi ile insanlardan para topladığını ve dolandırıcılık yaptığını tespit etti.

Çok Sayıda Vatandaş Dolandırıldı

Takımlar, piramit yapı kuran çetenin çok sayıda vatandaşı mağdur ettiğini belirledi. Soruşturmayı ileri götüren gruplar, yeni üyelerin sisteme dahil edilmesiyle işleyen piramit yapı sayesinde bu kişilerin haksız yarar elde ettiklerini tespit etti.

Çetenin 328 kişiyi dolandırarak, 1 milyon 270 bin 779 Euro, 12 bin dolar, 4 milyon 177 bin 374 lira haksız yarar elde ettiği belirlendi. Şüphelilere merkezi İstanbul olmak üzere Ankara, İzmir, Antalya, Mersin, Bursa, Balıkesir, Manisa, Konya, Samsun, Van, Nevşehir, Eskişehir, Kocaeli, Sakarya’da eş vakitli operasyon gerçekleştirildi. Operasyonda 19 kuşkulu yakalandı. Öteki şüpheliler için arama çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

Para

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x