Twitter CFO’su: Şirket, Bitcoin’e (BTC) Yatırım Yapma Olasılığını Değerlendiriyor

0

Twitter’ın finansal işlerden sorumlu ismi Ned Segal, toplumsal medya devinin rezervlerine Bitcoin ekleyip eklememeyi değerlendirdiğini söyledi.

Segal, Çarşamba günü CNBC’ye verdiği bir röportajda, Twitter çalışanları ve sağlayıcıları Bitcoin ile ödeme yapılmasını isterse, şirketin hazinesinin bir kesimi olarak Bitcoin’e yatırım yapmayı düşünebileceğini söyledi:

“Bitcoin ile ödeme talep etmeleri durumunda çalışanlara nasıl ödeme yapabileceğimizi, bitcoin ile ödeme yapılmasını isterlerse bir sağlayıcıya nasıl ödeme yapabileceğimizi ve rezervimizde Bitcoin bulundurmamız gerekip gerekmediğini kıymetlendirmek üzere pek çok ön görüşme yaptık. Bu, çalışmaya ve değerlendirmeye devam ettiğimiz bir şey. Vakitle bunun hakkında dikkatli olmak istiyoruz, fakat şimdi rastgele bir değişiklik yapmadık.

Twitter’ın kardeş şirketi Square esasen bir Bitcoin yatırımcısı. Geçtiğimiz Ekim ayında, ödeme şirketi 50 milyon dolar bedelinde Bitcoin satın aldığını duyurmuştu.

O devirde Square, MicroStrategy’den sonra Bitcoin’e yatırım yapan ABD merkezli halka açık ikinci şirket oldu. Bu haftanın başında Elon Musk’ın şirketi Tesla’nın da kurumsal rezervine Bitcoin eklediği ortaya çıkmıştı. Elektrikli araba şirketi, geçtiğimiz ay 1.5 milyar dolar bedelinde Bitcoin satın aldı.

Bitcoin’in fiyatı son aylarda sert bir artış gösterdi. Şu anda ise, yaklaşık 45.300 dolar düzeyinden süreç görüyor.

Ödeme

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x