Twitter’ın Kurucusu Jack Dorsey, Bitcoin (BTC) Node’u Başlattı!

0

Twitter kurucusu ve CEO’su Jack Dorsey kendi Bitcoin (BTC) node’unu başlattığını Twitter’dan paylaştığı bir ekran imgesiyle duyurdu. Dorsey, bugün bilgisayarında çalışan Bitcoin node yazılımı Bitcoind’in ekran manzarasını yayınladı.

Dorsey, node’un ekran imgesini paylaşırken “Running Bitcoin” sözlerini kullandı. Hatırlarsınız bu tabirler Satoshi Nakamoto ile birlikte birinci Bitcoin transferini gerçekleştiren bilgisayar programcısı Hal Finney’in 2009’da attığı tweet’te yer alıyordu.

Twitter CEO’su Jack Dorsey bugün 5,2 milyon takipçisine şu anda bir Bitcoin node’u çalıştırdığını gösterdi. Bir Bitcoin node’u (düğümü), Bitcoin blok zincirini çalıştıran bir yazılımdır. Bitcoin ağında şimdiye kadar yapılmış her süreci saklar ve hepsinin geçerli süreçler olup olmadığını denetim eder. Ayrıyeten, birinin süreç oluşturmasına ve bunları ağa göndermesine imkan tanır.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x