Uniswap (UNI) Haftalık İşlem Hacminde Rekor Kırdı

0

Ethereum (ETH) blok zincirindeki yüksek süreç fiyatlarına karşın, beşerler ağın DeFi platformlarına akın etmeyi sürdürüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Uniswap (UNI), Uniswap Analytics’ten alınan istatistiklere nazaran, haftalık süreç hacminde birinci sefer 10 milyar dolarlık sonu geride bıraktı. 10.17 milyar dolarlık bu ölçü, evvelki haftaya nazaran %26 oranında bir artışa işaret ediyor.

Merkezi olmayan borsalar (DEX), kullanıcıların varlıklarının sorumluluğunu üçüncü bir tarafa bırakmadan, tokenlarını alıp satmalarına imkan tanır.

Uniswap, Ethereum’un üzerine inşa edilen orjinal merkezi olmayan borsalardan biridir. Kullanıcılar, Ethereum blockchain altyapısını kullanan bir cins kripto para ünitesi olan ERC20 tokenleri alıp satabilir.

Uniswap ve Sushiswap (SUSHI) üzere Ethereum tabanlı DEX’ler, gas fiyatları nedeniyle dert yaşamayı sürdürüyorlar. Kullanıcılar bu fiyatlardan kaçınmak için Binance Smart Chain üzerinde yer alan PancakeSwap (CAKE) üzere DEX’lere de yöneliyorlar. CoinGecko’nun datalarına nazaran PancakeSwap son 24 saat içerisinde 4 milyar doları aşarken, Uniswap ise 1.8 milyar dolarda kaldı. Bu sebeple Uniswap’in haftalık süreç fiyatındaki rekor düzey, platform için son derece değerli. Fakat Uniswap’in hala düzeltmesi gereken değerli sorunları var.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x