Uniswap (UNI), Önümüzdeki Aylarda Önemli Bir Rol Oynayabilir! Peki Neden?

0

Son 24 saat içerisinde yaklaşık %10 oranında artış gösteren Uniswap (UNI), ticaret hacmini de borsalarda %38 oranında arttırmayı başardı. Likiditenin artmasıyla birlikte, kripto paranın oynaklık düzeyi de artış gösterdi. Lakin likiditede yaşanan artış, ferdi yatırımcıların beklediği kadar yüksek değil.

Uniswap’in daha evvel ortalama süreç hacmi düşse de bu durumdan dolayı varlığın bedelinde olumsuz bir tesir kelam konusu değildi. Hatta süreç hacminde yaşanan düşüş, genel ticaret hacmi arttıkça, fiyat artışı yaşanması için daha fazla yer olduğuna işaret ediyor. Uniswap’in fiyat rallisinin Ethereum’u (ETH) desteklemesi bekleniyor. Ethereum’un pahası üzerinden tesiri olması beklenen öteki olaylar, Ethereum’un Berlin yükseltmesi ve Ethereum 2.0 kontratına daha fazla ETH yatırıldıkça önümüzdeki haftalarda arzın düşmesidir.

UNI ve önde gelen birtakım DeFi tokenları burada kıymetli bir rol oynuyor. Bu tokenlar artan popülerlikleri ve oynaklıkları ile birlikte, Ethereum‘un spot borsalardaki fiyatı üzerinde direkt bir tesire sahip olabilirler. Uniswap’in 2. katman klonu, likiditede bir artışa şahit oldu. Artan gas maliyetleri ile Ethereum için potansiyel bir ölçeklendirme tahlili olabilir. Daha evvel Ethereum kurucusu Vitalik Buterin de gas fiyat artışından sona bu tip bir tahlilden kelam etmişti.

Uniswap üzere kimi DeFi tokenlarının artan gaz maliyetleri sebebiyle popülaritesini, ticaret hacmini ve süreçleri kaybetmesi nedeniyle Uniswap’in bu bahisteki rolü büyük kıymet taşıyor. Ölçeklenebilir katman 2 tahlilleri olarak bu tokenların geri dönüşü, süreç maliyetini düşürecek ve birçok kullanıcı için uygun hale getirerek neredeyse anında ödeme sunacaktır. Ethereum’un Berlin yükseltmesinin piyasaya sürülmesi ve kıymetin Ethereum’un evvelki ATH’sine yakın bir pozisyona gelmesiyle birlikte, Uniswap üzere 2. katman tahlillerinin ETH 2.0’ı kişisel yatırımcılar için faydalı hale getireceği ve uzun vadede Ethereum’u olumlu etkileyeceği açıktır.

Eth,Artış

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x