Uniswap (UNI), SushiSwap (SUSHI) ve Aave (AAVE) Gibi Popüler DeFi Token’ları Düşüşte!

0

En uygun merkezi olmayan finans (DeFi) kripto paraları, Ethereum (ETH) fiyatındaki güce karşın düşüyor.

Datalara nazaran, ABD doları karşısında Uniswap (UNI), SushiSwap (SUSHI), AAVE (AAVE) üzere  DeFi token’ları son 24 saatte değerli düşüşler kaydetti. Kripto para birimlerinin fiyatlarındaki bu hafif hareket, geçen hafta DeFi piyasasında görülen genel bir konsolidasyon eğilimine katkıda bulunuyor. Ocak ayındaki güçlü bir kırılmanın akabinde Şubat başına geçen DeFi pazarı epey süratli bir biçimde soğudu.

DeFi pazarının kısa vadeli sıhhati fecî görünse de, merkezi olmayan finans anlatısı geçen hafta sürat kazandı. Federal Rezerv Bankası’nın bir şubesi olan St. Louis Federal Rezervi, DeFi’nin “finans sanayisinde bir paradigma değişikliğine” yol açabileceğini belirten bir rapor yayınladı.

Raporu ise Basel Üniversitesi’nde blockchain odaklı bir profesör yazdı. Profesör, şu sözleri kullandı:

“DeFi, bir inovasyon dalgası başlattı. Bir yandan geliştiriciler, klâsik finansal araçların muteber versiyonlarını oluşturmak için akıllı mukaveleleri ve merkezi olmayan yerleşim katmanını kullanıyor. Öte yandan, temel halka açık blockchain olmadan gerçekleştirilemeyecek büsbütün yeni finansal araçlar yaratıyorlar.”

Bu, Federal Rezerv tarafından direkt bir onay olmasa da, DeFi’nin klasik finansla rekabet edeceği tezi, son haftalarda ve aylarda güç kazandı. Genel fikir, blockchain sistemleri klasik sistemlere kıyasla nispeten açık olduğundan, DeFi’nin uzun vadede daha fazla kıymet kazanması gerektiğidir.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x