Ünlü Avukata Göre Ripple (XRP) Davayı Kaybedecek

0

Kripto para kesimine yakınlığıyla bilinen avukat Stephen Palley’e nazaran Ripple (XRP), ABD Menkul Değerler Kurulu (SEC) ile sorun yaşıyor.

SEC’e nazaran Ripple, platformun piyasaya sürülmesinden sonra yasa dışı yollardan menkul değer sattı. SEC, Ripple’ın kurucu ortakları Brad Garlinghouse ve Chris Larson’a karşı ayrıyeten dava açmıştı. Palley, hususla alakalı olarak şu tabirleri kullandı:

“XRP ile alakalı sorun, merkezi uygulamanın düşük hesap verilebilirlik ve yüksek nakit ödemeleri aracılığıyle kurucularını güçlü etmede yatıyor. Clarence Darrow bu sorunu çözemez.

Şayet temyiz yahut dava kararı çıkarsa Ripple davayı kaybeder.”

Daily Hodl haberine nazaran Palley, Ripple’ın davayı kazanıp SEC ile uzlaşacağına kuşkuyla bakıyor:

“Bu bir iddia. Ancak yanılabilirim, kendimi korumak zorundayım zira avukatım. Ripple kaybedecek. Garlinghouse ve Larsen kaybedecek. Davayı düşürmek için uğraşacaklar ancak kimse onları dinlemeyecek. Biraz incelenecekler ve söz verecekler. Haciz süreçleri için kanıt toplayacaklar. Yargılamanın tekrarı için uğraşacaklar ve yeniden kaybedecekler.

Şayet sempatik bir yargıç davayı okuyup menkul değer  olmadığına ikna olmazsa direkT davayı kaybedecekler. Davayı kaybedecekler ve uzlaşacaklar.”

Avukata nazaran SEC ve Ripple büyük ihtimalle uzlaşamayacak.

22 Şubat’ta, dava ile alakalı ön duruşma gerçekleşecek.

Dava,Sec

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x