Ünlü Ekonomist, Bitcoin’in (BTC) Başarısız Olduğunu İddia Etti

0

Dünyaca ünlü Fransız ekonomist Benoit Coeure, Bloomberg’e verdiği röportajda, Bitcoin’in (BTC) başarısız olduğunu söyledi. Coeure’ye nazaran bunun en büyük sebebi de varlığın volatilitesinin yüksek olması.

Yeniden de Coeure, Bitcoin‘in finans dalı içerisinde bir yeri olduğuna inanıyor. Bununla birlikte bir CBDC çıkarılması fikrine de sıcak bakıyor.

Coeure, Bitcoin’i daha çok bir yatırım aracı olara gördüğünü tabir ederken, yeniden de buna karar verecek olan şahısların yatırımcılar olduğunu söyledi.

Yarış Kelam Konusu Değil

Fransız ekonomist, yaptığı açıklamada, her ülkenin farklı bir role sahip olduğunu ve bu nedenle de CBDC konusunda bir yarış kelam konusu olamayacağını tabir ettti.

“Sanılanın bilakis bu bir yarış değil. Tüm ülkeler birbirlerinden farklı bir yapıdadırlar. Çin’in CBDC’sine bakacak olursanız, bunun epey yerli bir proje olduğunu rahatlıkla söyleyebilirsiniz. Çin’in CBDC’si, ülkenin finans sistemine ve çalışma haline hakikaten uygun bir yapıda. Her ülke kendi siyasetine nazaran bir CBDC çıkartacak. Bu nedenle birinci yapanın rastgele bir avantaja sahip olacağını düşünmüyorum.”

Cbdc

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x