Ünlü İsim, Tesla’nın 1,5 Milyar Dolarlık Bitcoin (BTC) Alımının Dikkat Dağıtma Hamlesi Olduğunu Söyledi

0

The Big Short’un yıldızı Michael Burry, Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin (BTC) alımının Çin ile yaşanan regülasyon sıkıntısını saklamak maksadıyla yapıldığını söyledi.

Burry’e nazaran Dogecoin’in (DOGE) fiyat rekoru, piyasada devasa bir balonun habercisi. Ünlü yatırımcı Michael Burry’e nazaran Tesla’nın Bitcoin alımı, bir şeyleri gizleme hedefinde:

“Çin’deki yetkililer, Tesla’nın eser kalitesi konusundaki şikayetler üzerine araştırmaya gittiler. Bana nazaran Tesla’nın atılımı gerçeği saklamak için yapıldı.”

Yani Burry, Tesla’nın atağının Çin ile yaşadığı düşünceyi saklamak için olduğunu söyledi.

Burry’e, Elon Musk’la dalga geçmek için Tesla paylarının Bitcoin’le birebir tarafta hareket ettiğini söyledi:

“$TSLA ve $BTC’nin korelasyon katsayısı son altı ayda 0.951967. Yani elon musk korelasyonu 1’den büyük bir sayı olarak çıkarmaya kararlı. $TSLA ve $BTC yatırımcıları her şeyi gerçekleştirebilir.”

Burry, daha sonra ise Dogecoin’i amaç aldı. Latife gayeli oluşturulmuş kripto para, 10 milyar dolarlık piyasa pahasına sahip. Burry’e nazaran fiyatın 8 cent ve GameStop payının 325 dolar olmasını absürt olduğunu söyledi.

Burry’e nazaran fiyat dalgalanmalarının patladığı bir çağdayız. Evvel fiyatların arttığı ve sonradan sert düşüşlerin yaşandığını söyledi.

“Piyasalarda tehlikeli seviyede balonlar oluştu.”

Burry, Tweetinde yeni bir balonun oluştuğunu yazdı. Led Zeppelin müziği When The Levee Breaks’e atıfta bulunan Burry’e nazaran sonda değil başlangıçta oynanacak.

Tesla’nın

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x