Ünlü Milyarder, Bitcoin (BTC) Hakkındaki Küçümseyici Yorumları Sebebiyle Pişman

0

Ünlü ABD’li milyarder Howard Marks, Bitcoin‘i (BTC) “gerçek olmadığı” münasebeti ile eleştirmişti. Lakin bu yorumu yaptıktan dört yıl sonra yanılabileceğini kabul etti.

Milyarder yatırımcı ve muharrir Howard Marks, Bitcoin’e ısınan şahıslar ortasında yer alıyor. Yaptığı röportajda Marks, Bitcoin’i eleştirdiği devirlerde gereğince bilgi sahibi olmadığını ve kripto para ünitesini “temelsiz bir moda” olarak eleştirdiği için pişman olduğunu belirtti.

“Belki de dijital para ünitesinin büyüklüğünü takdir edemeyecek kadar teknolojik olarak geride kalmış bir dinozorum. Lakin kesin görüşüme nazaran, bu şeylerin kabul görme yeteneği, finansal saflığın ve risk alma isteğinin bir delilidir.”

2017 yılında yaptığı küçümseyici yorumlar için “haklı olduğunu argüman edemeyeceğini” belirten Marks, Bitcoin’i beş bin dolar ya da daha düşük fiyattan satın alanların 10 katın üzerinde bir kar elde ettikleri düşünüldüğünde, Bitcoin’i savunanların haklı göründüğünü söyledi.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x