Ünlü Varlık Yönetim Şirketi: Bitcoin (BTC) Apple ve Amazon’dan Çok Daha Büyük Bir Fikir

0

Ark Invest kurucu ortağı Cathie Wood, Yahoo! Finance’a bir röportaj verdi. Bir U.Today haberine nazaran Wood, Bitcoin’in Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en kıymetli iki şirket olan Apple ve Amazon’dan “çok daha büyük bir fikir” olduğunu belirtti:

“Bitcoin’in kurumsal benimsenmeye hazırlandığına inanıyoruz. Bunu nitekim düşündüğümüzde… Bitcoin kurumlar için hazır mı? Bitcoin sadece 600 milyar dolarlık bir piyasa pahasına sahip. Apple yahut Amazon’un yarısı bile değil… Ve tekrar de bu çok büyük bir fikir. Apple yahut Amazon’dan çok daha büyük bir fikir olduğunu düşünüyorum.”

Wood, Bitcoin’in büsbütün merkeziyetsiz birinci “gerçekten global bir niteliğe sahip” dijital para ünitesi olduğunu düşünüyor.

MassMutual Düşündüğünüzden Daha Değerli

Ark Invest, öteki varlık sınıfları ile daha az korelasyona sahip olması nedeniyle kurumların kripto para ünitelerine geçmesini bekliyor.

Tekrar de Wood, MicroStrategy’nin tüm nakit rezervlerini Bitcoin’e yatırmasının kendisini şaşırttığını söylüyor. Wood ayrıyeten, Bitcoin’e 100 milyon dolarlık yatırım yapan Sigorta firması MassMutual’ın kripto para ünitesi için en değerli onaylardan biri olduğunu söylüyor:

“MassMutual çok muhafazakar ve çok yüksek seviyede düzenlenmiş bir kurum ve şimdiye kadar mümkün olabileceğini düşündüğümden çok daha fazla düzenleyici pürüzün üstesinden gelmek zorunda kaldı.”

Ark Invest’in Göz Alıcı Bitcoin Maksadı

Ark Invest, “Büyük Fikirler” raporunda, S&P 500 şirketlerinin toplam kurumsal bilançosunun nakit %10’unu değiştirmesi durumunda Bitcoin’in potansiyel olarak 400.000 dolar artabileceğini iddia etti.

Kaynak: U.Today

Tesla’nın büyük boğa koşusunu gerçek bir halde kestirim ederek öne çıkan Wood, geçen Kasım ayında Bitcoin’in 500.000 dolara kadar yükselebileceğini düşündüğünü belirtmişti.

Kurum

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x