Ünlü Yatırımcı Dan Tapiero, Altından Sonra Kripto Paralarla İlgileniyor

0

Ünlü yatırımcı Dan Tapiero’nun fonu orta ve geç evre kripto para şirketlerinden 124 milyon dolar yatırım aldı.

Yatırımcı Stan Druckenmiller ile gayrimenkul imparatorluğu kuran Dan Tapiero, kripto paraları kurumsal firmalar için daha istikrarlı hale getirmeyi hedefliyor.

Büyüme Kademesindeki Firmalara Fon Sağlıyor

10T Holdings, piyasa bedeli 400 milyon dolardan fazla olan kripto para şirketlerini muhtaçlık duymaları halinde fonlayacak. 15 şirkete kadar, şirket başı 20 milyon dolar yatırım yapılacak.

10T Holdings, kripto para alanında birinci büyüme fonu olmak için düzenleme kuruluşuyla irtibata geçti. Şu ana kadar birden fazla büyüme fonu, yeni oluşan kripto para firmalarını fonlarken, çok azı sağlam temelli projelere yatırım yapıyor.

Bu da 10T Holdings’in risk profilini başka fonlara nazaran daha düşük olmasına imkan tanıyor. Şirketin yeni adımı kripto para alanına girmemiş yatırımcılar için ilgi cazip olabilir.

Tapiero’nun Muvaffakiyetleri Gün Üzere Ortada

Tapiero, yedi yıl evvel yatırımcı Stan Druckenmiller ile yedi sene boyunca ABD’deki en büyük tarım fonlarından birini yönetmişti. Druckenmiller’ın evvelki açıklamalarından Bitcoin‘e (BTC) sıcak baktığı, Bitcoin’in altından daha düzgün bir yatırım aracı olacağını öğrenmiştik.

Tapiero, birebir vakitte dünyanın en büyük üçüncü bankacılık dışı altın kasa operasyon şirketi GBI’ı kurmuştu. Şu an kripto paralara yönelmiş olan Don Tapiero, acil nakit gereksinimi olan kripto para unicornlarına ve geç evre şirketlerine fon sağlayacak. Bu fonu oluşturmak için kripto paralar alanında altı yıl boyunca çalışmış Morgan Stanley yöneticisi Stan Miroshnik ile ortak oldu.

Element Group’un CEO’su Miroshnik, farklı projeler için 300 milyon dolarlık kaynak yaratmıştı. Aynı anda Tapiero, Kraken ve Paxos’u yatırım listesine soktu.

Don Tapiero ve 10T Holdings’in adımları hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

Fon,Yatırım

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x