Visa Bankalara Bitcoin (BTC) Alım Satım Hizmeti Getiriyor

0

Ödeme devi Visa, yeni kripto API’lerini test etmek üzere bir dijital banka olan First Boulevard ile ortalık kurduğunu duyurdu. Banka, siyahi toplulukların ferah ve zenginlik seviyesini artırmaya odaklanıyor.

Bir The Block haberine nazaran First Boulevard, Visa’nın yeni kripto API paketini test eden birinci firma olacak. Müşteriler, geçtiğimiz günlerde OCC’den onay alarak ABD’nin birinci ulusal kripto para bankası olan Anchorage’dan kripto para satın alabilecek, saklayabilecek yahut süreç gerçekleştirebilecek.

Şirkete nazaran bu paydaşlık, Visa’nın kripto paralara yönelik stratejisinin yeni bir etabına karşılık geliyor. Şirket bu sayede daha fazla finans kurumunu kripto para ve blokzinciri hizmetleriyle birbirine bağlamak istiyor.

Visa baş eser sorumlusu Jack Forestell, “Bu pilot programla, kripto varlıkları ve blokzinciri ağlarına kolay bir köprü sağlayarak, Visa’nın bedelini neobank ve finans kurumu müşterilerimize genişletmek istiyoruz” dedi.

First Boulevard’ın CEO’su Donald Hawkins ise şunları söyledi:

“Dijital ödemelerde başkan olan Visa ile iştirak kurmaktan ve siyahi topluluğun refahına katkı sağlayabilecek yeni bir varlık sınıfı olan kripto paralara erişmesine katkı sağlayacak kripto API’lerinden yararlanmaktan heyecan duyuyoruz.”

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x