VISA, Kripto Para Sektörünün Merkezinde Yer Almak İstiyor

0

Dünyaca ünlü ödeme devi VISA, kripto para dalının daha yaygın hale geleceği fikriyle, dalın merkezinde yer almak istiyor.

VISA CEO’su Al Kelly, Fortune CEO’su Alan Murray ile birlikte “Leadership Next” isimli bir podcast’te konuştu. Kelly, kripto para ünitelerinin önümüzdeki beş yıl içerisinde son derece yaygın hale gelebileceğini söz etti.

Kelly, VISA’nın gelecekte kripto paraların tanınan olmasıyla birlikte, bu kesimin merkezinde yer aldığından emin olmak istiyor.

“İşimiz ile ilgili hakikaten sevdiğim şey, kazananları ve kaybedenleri seçebilmemiz. Biliyorsunuz bugün burada oturup konuşurken, kripto para ünitelerinin ne derece yükseleceğini bilmiyorum. Beş yıl içerisinde bunun süreksiz bir heves olduğunu mu söyleyeceğiz yoksa kullanımı çok derecede yaygın mı olacak? Bilecek kadar akıllı değilim lakin yapacak kadar akıllı olduğum şey, şirketimizin bu işin tam merkezinde yer almasını sağlamak.”

Kelly, kripto paralar ile ilgili iki farklı çalışma yürüttüklerini tabir etti:

“Bu kategoride iki farklı şey ile uğraşıyoruz. Bunlardan birincisi VISA bilgileri ile Bitcoin (BTC) satın almayı aktifleştirmek, ikincisi ise Bitcoin’in fiat para ünitelerine çevrilmesini sağlamak ve Bitcoin cüzdanları ile çalışmak.”

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

0
Bu gönderi hakkında yorum yapmak istiyorsanız bu balonu tıklayın.x
()
x